SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray, son olarak 8 eksikle gittiği Eskişehir'de bozguna uğradı. 5. sırada kalan ve Avrupa kupaları yolunda ateşle oynayan Galatasaray, taraftarlarını da mutsuz etmeye devam ediyor. Yaşanan bu düşüşün nedenleri ise tek değil çok. 4 yıldızlı, 3 kupalı Aslan'da adeta bağıra bağıra gelen çöküşte yönetim, teknik heyet ve futbolcuların payı bulunuyor.

 

YÖNETİM DAĞILDI

Duygun Yarsuvat'ın emanetçi başkanlığı sonrası başarılı bir takımı kucağında bulan Dursun Özbek yönetimi, bununla birlikte pek çok sorunla uğraştı. Öncelikle UEFA ile mücadele eden Özbek, takımın üzerine eğilemedi. Koca bir devre arası geçti ama ceza korkusu ile eksikler giderilemedi. Seçim kulisleri ve 1 yıl men cezası eklenince iş karıştı.

 

TEKNİK DİREKTÖR ENFLASYONU

Hamza Hamzaoğlu ile yollar ayrılınca Galatasaray adeta kendi ayağına kurşun sıktı. Ortada net bir sorun yokken işler karıştı. Mustafa Denizli çere olamadı. Oyuncular şaşkındı, verim uzaktı. Orhan Atik ve sonra Jon Olde Riekerink derken istikrarsızlık, sarı-kırmızılıların ‘istikrarı' oldu. Bu hoca enflasyonunda başarı gelmesi çok zordu; zaten gelmedi de…

 

YABANCI PROBLEMİ

Son 4 sezonun 3'ünde yaşanan şampiyonluklarda yabancılardan büyük katkı bulan Galatasaray, bu sene bunu başaramadı. Melo'nun boşluğu dolmadı. Mali krizde önce ‘feda yok' denilmesi, ardından da maç başı ücretlerin kaldırılıp kontratların revize edilmek istenmesi başta Podolski olmak üzere lejyonerleri olumsuz etkiledi. Yabancıların performansı düştü.

 

NE OFANS NE DEFANS

Şampiyonluğa oynayan iki takım da farklı karakterde. Biri hücumu diğeri savunmayı düşünüyor. Galatasaray ise ikisini de yapamıyor. Sakatlıklar ve satılan isimler derken takımın omurgası oynadı. Hücumda bütün yük moralsiz Umut'ta. Savunma yap-boz. Orta saha desteği ile bir yere kadar gelindi. Aslan'ın kulübesi ise rakiplerine göre yetersiz…

 

‘AĞABEY’ EKSİKLİĞİ

Abdürrahim Albayrak ve Ali Dürüst, Florya'dan ayrıldıktan sonra çok arandı. Önce Cüneyt Tanman sonra başkanın kardeşi Mehmet Özbek, ‘ağabey' rolünün hakkını veremedi. Yerliler ve yabancılar arasında gruplaşmalar hatta görüş ayrılıkları, küslükler olduğu iddia ediliyor. Florya'daki olumsuz hava takımın her yerine sirayet etmiş durumda.

Son güncelleme: 16:17 04.04.2016