SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Denizlispor’da büyük telaş

Ekonomik sıkıntılarla boğuşan Denizlispor yönetimi, Altınordu ile oynanacak karşılaşma öncesi futbolcuların alacaklarını ödemenin yollarını arıyor.

14:37 -
Denizlispor’da büyük telaş

PTT 1. Lig’de düşmeme mücadelesi veren Denizlispor, kümede kalma yarışındaki en önemli rakiplerinden Kayseri Erciyesspor’la deplasmanda berabere kalarak aradaki 1 puanlık farkın açılmasını engellerken, cumartesi günü oynanacak Altınordu derbisi öncesi yönetimi para telaşı sardı. Sezon başından bu yana maç başı alamayan futbolcuların takım kaptanları Mustafa Keçeli ve Veli Acar kanalıyla yönetime haber gönderip bir miktar ödeme yapılmasını istedikleri öğrenildi.

Zor durumda olduklarını bildiren futbolcular, bazı arkadaşlarının borç para alarak, bazılarının banka kredisi ile geçimlerini sağladığını belirtirken, en azından birikmiş prim alacaklarının ödenmesi talebinde bulundu. Yarın akşam toplanacak yönetim kurulunun sorunun çözümü için çözüm arayacağı, hafta sonuna kadar bir miktar ödeme yapıp, takımın Altınordu maçına moralli çıkmasını sağlamaya çalışacağı kaydedildi. Futbolcuların gecikmiş alacağının 2.5 milyon TL olduğu belirtildi.