SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Chelsea, takımı gelecek yıl çalıştıracak ismi resmen açıkladı. Uzun zamandır basında yer alan Antonio Conte’nin adı, Chelsea tarafından resmen açıklandı.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Kulübün resmi internet sitesinden yapılan duyuruda İtalya Milli Takımı’nın başında bulunan Antonio Conte’nin, Euro 2016 sonrasında üç yıllık anlaşmaya imza atacağı söylendi. 46 yaşındaki çalıştırıcı, siteye yaptığı açıklamada “Kulüpte göreve başlayacağım günü sabırsızlıkla bekliyorum. Resmi açıklama yapıldığı için çok rahatladım. Böylece artık spekülasyonlara yer kalmadı” dedi.

 

Jose Mourinho ile tarihinin en kötü sezon başlangıçlarından birini yapan Chelsea, daha sonra geçici olarak Guus Hiddink ile anlaşmıştı. Sezon sonu sözleşmesi biten Hollandalı çalıştırıcı yerini Conte’ye bırakacak. İtalyan basını başarılı çalıştırıcının 3 yıllık anlaşma karşılığında 20 milyon euro ve bonuslardan oluşan bir gelir elde edeceğini yazdı.

 

Juventus’un efsane isimleri arasında yer alan Antonio Conte, futbolu bıraktıktan sonra da Torino ekibinden ayrılmadı. Üç yıl teknik direktör olarak Juventus’u başarılara taşıyan Conte, daha sonra İtalya Milli Takımı’nın başına geçmişti.

Son güncelleme: 15:16 04.04.2016