SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Buz Hokeyi Dünya Şampiyonası (Div. III) 31 Mart 2016 İstanbul Silivrikapı Buz Pisti’nde başladı. Karşılaşmaların ilk gününde Milliler Gürcistan’ı 5-3 mağlup etti.

Milliler ikinci maçlarında Lüksemburg’u 10-2 yenerek 2’de 2 yaptı. Türkiye 3. Maçında Bosna Hersek’i 8-2 yenerek 3’de 3 yaptı. Türkiye Milli Takımı’nın yakın takipçisi Güney Afrika, Gürcistan’la oynadığı maçta 6-5 yenilgi aldı. Bu skorla Türkiye, Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası 3. klasmanında liderliğini sürdürdü.

Dünya Şampiyonasındaki üçüncü maçında Bosna Hersek ile karşılaşılan Millilerimiz zorlanmadı. Serdar Semiz(2), Hakan Berk Salt, Ömer Faruk Kars, Ferhat Bakal, Emrah Özmen(2) Alec Koçoğlu’nun attığı gollerle karşılaşmadan 8-2 galip ayrılarak galibiyet serisine devam etti. Bu skorla Türkiye şampiyonada en iddialı ülke olmaya devam etti. Türkiye Buz Hokeyi Federasyon Başkanı Prof. Dr. Bülent Akay maç sonrası “2016 Uluslararası Buz Hokeyi Şampiyonası 3. Klasman müsabakaları İstanbul Silivrikapı Buz Pisti’nde gerçekleştiriliyor. Yaklaşık 1 yıldır bu organizasyon için çalışıyoruz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Spor Bakanlığı ve Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu olarak bu turnuvanın en güzel şekliyle gerçekleşmesi için yoğun bir çaba sarfettik. Bugün üçüncü maçımızı oynadık ve 3’te 3 yaptık. Bu turnuvadan altın madalya alarak yolumuza devam etmeyi umuyoruz. 2. Klasmanda da lider olarak 1. Klasmana yükselmek ve şampiyon olmak hedefimiz” dedi.

Türkiye’nin en yakın rakibi Güney Afrika Gürcistan’a yenildi. Gürcistan, şampiyonanın güçlü ekiplerinden Güney Afrika’yı uzun süre yenik götürdüğü karşılaşma sonunda 6-5 yenerek ikinci galibiyetini aldı. Maçın son dakikalarında 5-3 geride giren Gürcistan hırslı oyunuyla art arda goller atarak karşılaşmadan 6-5 galip ayrıldı. Bu sonuçla Türkiye 3 puan farkla liderliğe yükseldi.

Türkiye’nin kalan maçları:

4 Nisan Pazartesi 13:00- Türkiye …Hong Kong 6 Nisan Çarşamba 13:00 – Türkiye …Güney Afrika