SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Üzülmeye bile değmez

SONUÇ ne olursa olsun, bu Galatasaray için yangın yapmaya gerek yok. Son 3 yılın tonla enayiliği ve hainliği ile sıradan bir takım haline getirilen bu ekibin neyini eleştireceksin?

Savunma handikabı dillere destan olmuş bir takımı sezon başında oluştururken, “Bu takım bana yeter, Melo'yu da takımda kesinlikle istemiyorum” diyen Hamza Hamzaoğlu'na selam olsun. Bu ülkede kimler ne oluyor ki, birileri de teknik direktör olursa şaşırmamak gerek elbette.

Sneijder torpiliyle altyapıya transfer edilen adamın, paraşütle koca Galatasaray'a teknik direktör olması sonrasında, eylemlerini tenkit etsek ayıp olur. Sürpriz öne geçiş sonrasında skoru korumak adına ne kadar sıradan bir takım olduğu gerçeği yine çırılçıplak ortaya saçıldı. G.Saray 49. dakikada bir sürpriz daha yapıp, 2. kez öne geçti. Ne var ki devamında 19 dakikada 3 golü birden kalesinde görüp, tarihe geçecek bir yenilgiye imzayı attı. Taktik, şu, bu, kritik etmenin faydası yok. Artık daha fazla can sıkmamalı.

İŞ BİLMEK GEREK!

Diyelim ki Galatasaray, Avrupa kupalarına katılamadı; enseyi karartmayın cezasını bir yıl sonra çeker. Bu durumda 2 yıl Avrupa'ya gidemeyecek ve maddi kayba uğrayacak. İnanın endişeye gerek yok. Galatasaray 4 yıl üst üste Şampiyonlar Ligi'ne katılan tek Türk takımı olarak tonla milyon Euro'yu kasasına koydu da ne oldu? Rakipleri Beşiktaş ve F.Bahçe yıllardır Şampiyonlar Ligi'ne ve gelirine hasret olduğu halde çok öne geçtiler. Demek ki sadece Şampiyonlar Ligi'ne katılmak sorunu çözmüyor. Akıllı ve dürüst yönetmek gerek. İş bilmek gerek. Bu kulübün sadece Galatasaray Lisesi mezunlarına ait olmadığını da kavramak gerek.

Eskişehir'de bir kez daha görüldü ki, bu takımın komple değişimi zorunlu. Röntgen çekmeye bile gerek yok. Dursun Özbek ve ekibi, bu yaz transfer döneminde tarihi değişimi gerçekleştirmek zorunda. Yoksa değişim başka türlü olur.

Yazarın Diğer Yazıları