SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Barcelona’nın tek golünü kaydeden Gerard Pique, Real Madrid’in maçı adilce kazandığını söyledi. “Her zaman kazanamazsınız” diye İspanyol savunmacı, iyi bir konumda olduklarını belirterek önlerine bakacaklarını söyledi.

Pique’nin sözleri şu şekilde:

“Bir kişi fazla nasıl oynamamız gerektiğini bilemedik. Ramos atılmadan 5 dakika önce oyunun kontrolünü kaybettiğimiz bir bölüm vardı; savunma mı hücüm mu yapacağımızı bilemedik. Skor 1-2’ye geldiğinde beraberlik şansını yakalayacak pozisyonlar ürettik ama onlar golü attılar ve adilce kazandılar.”

“Kazanmayı hak ettiler mi? En azından bir beraberliği hak ettiler ve ekstradan bir gol attılar. Bir kişi fazla olmanın avantajını kullanamadık ve önümüze bakmalıyız. Salı günü Atletico Madrid ile Şampiyonlar Ligi maçı oynayacağız ve ligde iyi bir durumdayız; o yüzden sakiniz. Kazanmak istiyorduk ve El Clasico olduğu için bu bizim diçin daha çok önemliydi. Her zaman kazanamazsınız.”

“Elbette kazanmak istiyorduk ama olmadı. Sahada her şeyimizi verdik ve bunu yaptığınızda kimse sizin suratınıza bir şeyler atmıyor. Zor bir yenilgi ama şu an hala avantajlı bir konumdayız.”

“Hakem elinden gelenin en iyisini yaptı ve bence iyi bir maç çıkardı.”

AMKSPOR / DIŞ HABERLER