SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da toplu sakat raporu!

Galatasaray'da sakatlıkları bulunan Wesley Sneijder, Selçuk İnan, Sabri Sarıoğlu, Hakan Balta, Sinan Gümüş ve Denayer hakkında kulüp doktoru Yener İnce açıklamalar yaptı.

Güncellenme: 22:26, 03/04/2016
Galatasaray’da toplu sakat raporu!

Galatasaray Kulüp Doktoru Yener İnce, Wesley Sneijder’in en kısa sürede takıma katılması için uğraştıklarını söyledi. Hollanda Milli Takımı’ndan sakat dönen Hollandalı yıldız için yoğun bir tedavi programı hazırladıklarını söyleyen İnce, Selçuk İnan ve Sinan Gümüş’ün durumları ile ilgili de müspet konuştu.

Sneijder için çeşitli ilaçlar ve tedavi usülleri kullandıklarını söyleyen İnce, “İki gün boyunca tedaviye vereceği yanıtı bekledik ve oldukça olumlu bir yanıt aldık. Beklentimiz onun en kısa zamanda sağlıklı bir şekilde takıma dönmesi yönünde. Tam zaman vermek istemiyorum, çünkü bu gibi durumlarda oyuncunun vereceği reaksiyonun ardından bir karar verebiliyoruz.” diye konuştu.

Galatasaray kaptanı Selçuk İnan’ın tedavi sürecinin henüz başında olduklarını söyleyen Yener İnce, “Milli takım dönüşü son idmanda arka adalesinde bir ağrı hissetmişti Selçuk. Hafif bir kanamayla birlikte kas hasarı oluşmuş. Onun da tedavisine seri bir şekilde başladık. Şu an için tedavi sürecinin başlangıcındayız. Selçuk hakkında yarın veya öteki günlerde önümüzü daha net göreceğiz.” ded,.

Uzun süredir sahalardan uzak kalan Sinan Gümüş’ün durumunun iyiye gittiğini kaydeden İnce, “Sabri Sarıoğlu’nun da benzer bir şekilde ciddi sakatlığı vardı. Onun da çalışmaları iyi bir şekilde gidiyor. Az bir işimiz kaldı Sabri’de. Hem Sabri Sarıoğlu hem de Sinan Gümüş şu an için çok iyi duruma geldi.” şeklinde görüş belirtti.

Türkiye A Milli Takım’ın İsveç ile oynadığı maçta sakatlanan deneyimli oyuncu Hakan Balta için, “Ayak bileğinden çok ciddi bir sorun yaşamıştı. Dış yan bağlarının önemli bir tanesinde ciddi gerilmesi vardı ve neyse ki bir kopuk oluşmamıi. Ayak bileği için özel bir tedavimiz vardı ve onu uyguladık. Hızlı bir reaksiyon gösterdi. Bugün düz koşulara başladı, umarım bu hafta takımla birlikte çalışacak.” diye konuştu.

İnce, Jason Denayer’in tempolu koşu programına girdiğini belirterek, Belçikalı stoperin de hafta içinde takımla çalışmalara başlamasını beklediklerini ifade etti.