SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Formaya saygısı yok

Formaya saygısı yok

Özer Bayrak, Eskişehirspor - Galatasaray maçını değerlendirdi.

Galatasaray ruhunu kaybetmiş, bezmiş, bıkmış ve havlu atmıştı ancak hiç bu kadar sıradanlaşmamıştı. Evet 8 eksik var (Gerçi onlar olduğunda da değişen bir şey yok ya) ama lig sonuncusu Eskişehir karşısında bu kadar aciz durumlara düşmeye hakkın yok.

Sahada sadece şeklen duran 11 adam var, ruhen başka yerlerdeler. Hangi takımın formasını giydiklerinin farkında bile değiller.

Süper Lig'de küme düşmeye oynayan bir takım olsam Galatasaray'la oynamak isterim. Zaten Galatasaray'ı yenmeyen takım bence küme düşmeli. Mersin ve Eskişehir bunu başardı.

27 haftada 40 gol yiyen bir takımdan bahsediyoruz ve bu takımın kalecisi Muslera! Üzüm üzüme baka baka kararır misali o da diğerlerine benzedi artık. Kalitesine yakışmayacak goller yemeye başladı ancak kızamıyorsun. Adam ne yapsın. Defans defas değil yolgeçen hanı. Konsantre olamıyor ki!

Hocası yok, ruhu yok, inancı yok, her şeyden öte formaya saygısı yok. Böyle olunca da kimse sana saygı göstermez, lig sonuncusu dört gol atar, gönderir.

Allah Galatasaray taraftarına sabır versin. Gerçekten kolay iş değil. Bu takımı izlemek, bu takıma katlanmak sabır ötesi bir duygu gerektirir.