SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Beşiktaş’ta tek gündem Vodafone Arena

Beşiktaş’ta tek gündem Vodafone Arena

Vodafone Arena'nın 11 Nisan'da Bursaspor maçı ile açılacak olması 7'den 70'e tüm camiada büyük heyecen uyandırmış durumda.

Başkan Fikret Orman’ın 22 Mart’ta düzenlediği basın toplantısı ile Vodafone Arena’nın açılış tarihini açıklamasından bu yana Beşiktaş camiası adeta başka bir şey konuşmaz oldu. Milli maçlar için liglere ara verilmesi ve bir çok futbolcunun Milli takımlara gitmesi de tüm konsantrasyonun Vodafone Arena’ya yönelmesine sebep olurken, Kasımpaşa maçı ile beraber bütün konsantrasyonunu tekrar lige vermek isteyen Siyah beyazlı camia yine de Vodafone Arena’yı öne çıkarmaktan kendini alamıyor.

 

Ancak neredeyse statla yatılıp kalkılan bir ortamın şampiyonluk motivasyonunu etkilemesinden korkanlar da azımsanmayacak sayıda. Camia üyeleri ulusal ve sosyal medya da sürekli olarak Vodafone Arena haberlerinin yer almasının takım üzerinde olumsuz bir etki ve konsantrasyon kaybı yaşamasından endişe ediyor.

 

İşte bütün bu heyecan, kaygı ve sevinçlerin yaşandığı Vodafone Arena’da son durum:

– Dün saha çizgilerinin çekilmesi ve kale direklerinin takılmasından sonra bugün hibrit çim montajının sona ermesi ile yeşil zemin tamamen hazır hale gelecek.

– Hafta içinde,yedek kulübelerinin yerleştirilmesi ve reklam panolarının bitirilmesi ile saha içine ait eksik hiç bir şey kalmamış olacak.

– Dünden itibaren denenmeye başlanan hd kalitesindeki dev skorbordlar da her iki kale arkasına monte edilecek.

– Stadın çevre düzenlemesi İstanbul B.Ş.B tarafından yapılırken,stadın her yerine tribün tabelaları asılmaya başlandı.

– Stadın üstüne dev Vodafone yazısı yazılırken takılıp takılmayacağı tartışma konusu olan Beşiktaş logosu olayına başkan Fikret Orman el koydu ve stada asılacak logo hazırlanmaya başladı.

-Başta Onursal başkan Süleyman Seba olmak üzere eski başkan yönetici ve kulüp tarihine geçmiş kişilerin isimlerinin yazılacağı duvar olacak.

-Tribünler arasına demir parmaklık değil kırılmaz camlar monte ediliyor.

-Aynı kırlımaz camlar çatı ile tribün arasındaki boşluğa da monte edilecek ev görsellik korunacak.