SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Van Persie’nin isyanı

Van Persie’nin isyanı

Fenerbahçe'de Robin van Persie, ‘ekip oyunu’ vurgusu yaptı: "Kimse tek başına şampiyon yapamaz."

Fenerbahçe’nin yıldızı Robin van Persie, geldiği günden bu yana tüm deneyimi ve tecrübesiyle sarı-lacivertli takıma yardımcı olmaya çalıştığını söyledi. “Futbol bir takım oyunu ve biz bir takımız. Kişiler değil takım ön planda” diyen Hollandalı futbolcu, “Şampiyonluklar kazanabilmek için önce takım olmalısınız. Hiçbir oyuncu tek başına takımı şampiyon yapamaz. En önemli hedefim atacağım gollerle takımın şampiyonluğuna yardımcı olmak ve Fenerbahçe'yi Şampiyonlar Ligi'ne taşımak. Çünkü Fenerbahçe şampiyonluğu ve Şampiyonlar Ligi'ni hak ediyor” ifadelerini kullandı.

 

AĞIR İŞÇİ JOSEF DE SOUZA

Öte yandan Fenerbahçe’nin istikrarlı oyuncusu Josef de Souza 19 Ocak 2015'te başlayan ve 15 ayı geride bırakan sürede tam 62 karşılaşmaya (Sao Paulo'da 23, Brezilya Milli Takımı'nda 2, Fenerbahçe'de 37) çıktı. FB TV'ye konuşan 27 yaşındaki oyuncu, “Doğrusunu söylemek gerekirse yorgunum” dedi.

 

Osmanlıspor’u yenerek şampiyonluk yolunda bir engeli daha aşacaklarını belirten Josef, milli maç arasında yoğun bir antrenman programı uyguladıklarını da sözlerine ekledi. Brezilya'da lig bitince hemen Türkiye'ye gelen ve sarı-lacivertli forma ile maçlara devam eden Josef 17 ayda 70 maçı geçmiş olacak.