SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Riekerink: “Bir cephe kaybettik, savaşı değil”

Galatasaray'ın yeni teknik sorumlusu Jan Olde Riekerink, kötü bir maç çıkardıklarını söyleyerek savaşı sürdüreceklerini söyledi.

21:25 -
Riekerink: “Bir cephe kaybettik, savaşı değil”

Galatasaray’ın başındaki ilk maçında başarısız bir sınav veren teknik direktör Jan Olde Riekerink, sadece bir maç kaybettiklerini söyledi. Savunmadan hücuma geçişlerde sıkıntı yaşadıklarını belirten Hollandalı, “Yıkılmayacağız” mesajı verdi.

İşte Riekerink’in sözleri:

“Burada kaybetmemiz kötü oldu. Orta sahada bir savaş vardı. Bilal Çokgüzel bir gol attı. Ondan sonra hep pozisyon hataları yaptık ve pozisyonumuzun dışında kaldık. Geçişlerde eksik duruma düştük. Bir numaralı problemimiz geçişlerde yaşandı. Özellikle orta shamıuzın durumu. Ne zaman top kaybetsek orta sahada sıkıntılar yaşadık. O yüzden iknici yarıda taktiksel değişikliğe gittik. Yediğimiz gollere bakılırsa çok kolay top kayıplarından gelen goller oldu. Yeteri kadar oyuncumuz vardı, ofanstan defansa geçişlerde sıkıntılar yaşadık. ”

“Sakatlıktan dönecek olan oyuncularımız var. Belki bir mücadelede, bir cephe kaybettik diyebiliriz ama savaşı kaybetmedik.”

Son güncelleme: 22:06 02.04.2016