SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Torku Konyaspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman, Gençlerbirliği maçında bir puanı bekledikleri anda gelen golün ekstra katkı sağladığını söyledi.

Gençlerbirliği’ni 1 – 0’la geçen Torku Konyaspor’da Teknik Direktör Aykut Kocaman, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında üçüncülüğü koruyabilmek için puan almanın önemli olduğunu dile getirdi.

Maça da bu duygularla başladıklarını anlatan Kocaman, “İlk 10 dakikada Gençlerbirliği kendi oyununu oynamaya çalıştı. Daha sonra oyunumuzu kabul ettirdik ve ilk yarıyı çok çok iyi olmasa da kendi doğrularımızla götürdük. Öne geçmek için arayışlar yaptık. Fakat bulamadık, doğru oyun vardı. İkinci yarı temel amacımız bunu sürdürebilmekti. Ancak olmadı. 10 – 15 dakikalık bölüm iyi sayılmayacağı gibi olumsuz da sayılmazdı. Fakat 20. dakikadan sonra Gençlerbirliği oyunun ritmini daha fazla ele almaya başladı. Biz daha fazla topun peşinde koşmaya başladık ki o dakikadan sonra gelen duygu beraberliğin de kötü olmayacağı yönündeydi. Gelen gol ekstra katkı sağladı. Buradan artık elimizdeki puanla gitmeye düşünürken gol geldi.” ifadelerini kullandı.

“TAYİN EDİLDİĞİ ZAMAN NİYE DİYE SORDUK”

Hakemle ilgili gelen bir soru üzerine Kocaman, “Tayin edildiği zaman niye diye sorduk. Hakem için de zor bir maçtı geçmişteki nedenlerden dolayı. Doğruların fazla olduğu, ekstra bir yanlışın olmadığı bir maçtı. Olumsuzluk bu maça atanmasıydı.” cevabını verdi.