SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Dilmen Galatasaray yönetimine patladı!

Dilmen Galatasaray yönetimine patladı!

NTV'de futbol yorumculuğu yapan Rıdvan Dilmen, Galatasaray'ın çok kötü yönetildiğini söyleyerek bu tabloyu ortaya çıkaranların özür dilemesi gerektiğini söyledi.

Ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen, Galatasaray yönetimine yüklendi. Galatasaray’ın tarihinde 5 teknik direktör değiştirmediğini söyleyen Dilmen, bu tabloyu yaşattıkları için Dursun Özbek’in ve yönetim kurulunun Galatasaray’dan özür dilemesi gerektiğini söyledi.

İşte Dilmen’in sözleri:

“Eskişehirspor galibiyeti hak etti. Hala ümitleri var. Transfer yapmışlar düzgün oynuyorlar. Galatasaray enkaz durumda. İniş-çıkışlar olur da bu abartılı oldu. Eskişehirspor’un iyi futbolunu konuşurken Galatasaray’ın genel analizini yapmak lazım. Ben 87-88 sezonunda Seraıyer’den Fernabahçe’ye transfer oldum.”

“O ara 3 puanlı sistem devreye girdi. 29 yıldır Galatasaray’a baktım, ilk kez ligleri kalan 8 maçta 1-0 kazansa bile şampiyonluğu kazanamayacak duruma gelmiş. Her maçı 1-0 kazansa bile matematik olarak şampiyon olamıyor. Galatasaray hiç 40 gol görmemiş bu haftaya kadar 3 puanlı sistemde. 1 Nisan şakası değil 3 Nisan şakası bu. Şampiyonluk yarışından kopabilirsin ama matematik olarak vardır bir şansın.”

“Galatasaray Spor Kulübü gibi bir kulüp. Muslera diyelim. Oturmuş Florya’da 5 tane farklı antrenör dinlediler. 5 teknik adam. Ben Galatasaray tarihinde böyle bir şey çıkacağını zannetmiyorum. Başkan mı yönetici mi ne dersen de ciddi bir zaafiyet var. Galatasaray her zaman büyük kulüp olarak kalacaktır ama hiç bir büyük kulüp sezonda 5 antrenör değiştirmez. Yönetenlere söylüyorum. Sayın başkan Dursun Bey, teknik sorumlular, oyuncular Galatasaray’a bu tarihi yaşattıkları için üzülmeliler. Daha 8 hafta var belki 6. hoca da gelir. İlhan Cavcav’a konuşuyoruz ama koskoca Galatasaray…”