SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımımı’nın Başantrenörü Zeljko Obradovic, Eruoleague’de Play-Off turuna girilirken oynanan bu tarz maçların önemine değinirken, oyuncularının performansları hakkında da konuştu.

 

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Başantrenör Zeljko Obradovic, “Bu serinin kendi taraftarımız önündeki son maçıydı. Çok konsantre olmamız gerektiğini oyuncularıma söyledim. Play-Off'lara hazırlık anlamında bu maçlar çok önemli. Zagreb'deki korkunç tablodan sonra oyuncularımızla konuştuk ve önemli bir geri dönüş aldık. Beşiktaş ve Anadolu Efes maçlarında da bu geri dönüşü görüyoruz. Çok güçlü bir takıma karşı iyi maç oynadık 2-3 dakika süresinde kayıplar da oldu. Maçın bittiğini sanarak rahatlama oldu takımda. Şu ana kadar gösterdikleri performanstan dolayı oyuncularımı tebrik ederim. Taraftarımıza da teşekkürler. Onlar bizim önemli bir parçamız. Önümüzde zorlu bir maç trafiği var. İlk olarak iki lig maçı oynayacağız, ardından TOP 16'nın son maçı olan Malaga maçı var. Akabinde ise Play-Off'lar başlıyor. Çok fazla maç var ama hazırlık süreci az ancak şikayetçi olmayacağız, çünkü bütün sene bu pozisyona gelmek için çalıştık. Taraftarımızı, bugünkü gibi İBB maçında bizi desteklemek için bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Luigi Datome: “İyi olmak ve kazanmak istedik”

24 sayıyla karşılaşmanın en skorer ismi olan Luigi Datome de maçın ardından düzenlenen basın toplantısında şu şekilde konuştu:

“Zagreb'deki kötü imajımızı yıkmak istedik. Lider olmamıza rağmen daha iyi olmak ve kazanmak istedik. Jan Vesely'den yoksun olarak yeni bir oyun sistemimiz var ve buna alışmaya çalışıyoruz. Son dakikalar hariç maçın genelinde çok iyi olduğumuzu düşünüyorum. Oyunu, planına göre oynadık.”