SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Jose Mourinho’nun sabrı kalmadı

Jose Mourinho’nun sabrı kalmadı

Manchester United'dan bir türlü beklediği teklifi alamayan Jose Mourinho, yöneticilere bir ay süre verdi.

Chelsea’den ayrıldıktan sonra Manchester United’ın kendisine teklif yapmasını bekleyen Jose Mourinho, artık beklemekten sıkıldı.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

Manchester United’ın gelecek sezonda Louis van Gaal’in yerine düşündüğü bir numaralı aday olan Jose Mourinho’nun sabrı taştı. Manchester United CEO’su Ed Woodward’a rest çeken Mourinho, bir ay süre verdi. İngiliz The Sun’un iddiasına göre Portekizli çalıştırıcı, Mayıs ayına kadar kendisi ile anlaşma yapılmaması halinde diğer teklifleri değerlendirme kararı aldı.

 

Sezon öncesinde yapılacak transferler nedeniyle kulüple erken anlaşmak isteyen Portekizli çalıştırıcı, artık önünü görmek istiyor. Kendi takımını kurmak, gidecek ve gelecek oyuncuları belirlemek isteyen Jose Mourinho, çektiği rest ile Manchester United yönetimini köşeye sıkıştırıyor. Manchester United CEO’su Ad Woodward ise Tottenham Hotspur ile başarılı bir sezon geçiren Mauricio Pochettino için de nabız yokluyor.

 

Ancak Manchester United’ı bu süreçte büyük bir tehlike bekliyor. Tottenham Hotspur Şampiyonlar Ligi’ne doğrudan katılırsa, Pochettino’nun takımdan ayrılmaya sıcak bakmayacağı biliniyor. Jose Mourinho da bir aylık süreçte anlaşma sağlanmazsa başka bir takımla anlaşmaya sıcak bakıyor. Portekizli çalıştırıcı şu anda Valencia’nın teklifini bekletiyor. Mourinho ile Arsenal’in de yakından ilgilendiği biliniyor.

 

Bu süreçte Jose Mourinho ile de anlaşma sağlanamaz ve Pochettino da Tottenham Hotspur’da kalırsa, Manchester United, gelecek sezona da bir yıl daha kontratı bulunan Louis van Gaal yönetiminde girebilir.