SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çalımbay açıkladı: “Eren Derdiyok transferi…”

Süper Lig'de 4 Nisan Pazartesi Beşiktaş'la karşılaşacak Kasımpaşa'da Teknik Direktör Rıza Çalımbay, Eren Derdiyok'a bir teklifin olmadığını söyledi.

17:09 -
Çalımbay açıkladı: “Eren Derdiyok transferi…”

Kemerburgaz Tesisleri’nde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kasımpaşa Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, “Ligin ikinci yarısı istediğimiz şekilde değil. Sakatlıklar ve cezalılar olmak üzere bir çok şanssızlık yaşadık. Maalesef ikinci yarı takımımız açısından iyi olmadı. Onun için kendi sahamızda yapacağımız Beşiktaş maçından puan veya puanlarla ayrılmamız gerekiyor. Takımıma güveniyorum. Ligin ikinci yarısında belki de ilk defa tam kadro maça çıkacağız. Sadece Pavelka’nın sakatlığı var. Bir de Veysel Sarı kart cezalısı. Bunlar dışında tam kadro olarak sahada olacağız.” ifadelerini kullandı.

Kendilerinin galibiyete daha çok ihtiyaçları olduğunu belirten Teknik Direktör Rıza Çalımbay, “Kalan 8 maçta mutlaka bir seri yakalamamız gerekiyor. Yukarıyla puan farkı yok. Şanssız şekilde kaybettiğimiz puanları telafi etmek için Beşiktaş maçı çok önemli. Bu sene ligi ilk 10 içinde bitirmemiz gerekiyor. Onun için Beşiktaş maçını en iyi şekilde değerlendirmemiz lazım.” dedi.

TARAFTARLAR İSTEDİĞİMİZ GİBİ ŞEKİLDE DEĞİL Kendi sahalarında oynayacak olmaları avantaj gibi görünse de taraftarlarının istedikleri şekilde olmadığını dile getiren Çalımbay, şöyle konuştu: “Onların desteklerinden maalesef istediğimiz gibi yararlanamıyoruz. Diğer takımlar, taraftarının desteğiyle daha iyi ve coşkulu oynuyor. Bizim öyle bir şansımız bu sene hiç olmadı.”

HAKEM HATALARI

Çalımbay, sezon başından beri çektikleri en büyük sıkıntılardan bir tanesinin, hakem hataları olduğunu kaydetti. Çalımbay, “İnşallah yine hakem hatalarına maruz kalmayız. Bizim en büyük korkumuz bu. Bursaspor maçında mağlupken bile penaltımız verilmedi. Kazansak da kaybetsek de hakem hatalarının olmasını istemiyoruz. Bu sene en çok mağdur olan takımız. En az 13-14 puanımız gitti. Bundan sonraki maçlarda hakem hatası olmayacağını düşünüyoruz.” diye konuştu.

BEŞİKTAŞLI OLMASIYLA İLGİLİ SÖYLENTİLER

Beşiktaşlı olmasının siyah beyazlılarla yapacakları maç öncesinde gündeme gelmesiyle ilgili de konuşan Çalımbay, “Beşiktaş ile ilk defa oynamıyorum. Bundan önce de karşılaşıyorduk. Bu konuşanlar, neden Beşiktaş ile 3-3 berabere kaldığımız zaman, o maçta yaşananları konuşmuyor. Beşiktaş maçı yaklaşınca herkes kendine göre bir şey çiziyor. Ben, Kasımpaşa’dayım ve çok büyük sorumluluğum var. Benim için Beşiktaş ile oynamak farklı ama hiçbir şey ifade etmez. Bizim maç kazanmamız gerekiyor. Onun için öyle şeyleri kimse aklının ucundan dahi geçirmesin. Çünkü ben futbola minnettarım. Futbola ters gelecek bir şeyi yapmam mümkün değil. Beşiktaşlı olmamızın, Beşiktaş’ta takım kaptanlığı yapmamızın bu maçla bir alakası yok. Bize Beşiktaş’ta böyle öğrettiler. Bizim bir sorumluluğumuz var. Bunu da en iyi şekilde yerine getireceğiz.” ifadelerini kullandı.

“Beşiktaş’ın benimle maçı var. İki hafta sonra da Aykut hocanın Fenerbahçe ile maçı var.” diyen Çalımbay, “Bu kez aynı şeyleri Aykut hoca için söyleyecekler. Orada oynadılar diye yanlış bir şey düşünmek, en büyük yanlış. Teknik direktörlerin her şeyden önce bir sorumluluğu ve kulübüne saygısı vardır. Böyle bir şey kimsenin aklının ucundan dahi geçmesin. Bizim çizdiğimiz yol bellidir. Öyle şeylerle veya başka düşüncelerle bizim işimiz olmaz.” şeklinde konuştu.

Takımın durumuyla ilgili bir soru üzerine Çalımbay, “İkinci yarı çok sıkıntılar yaşadık. Devre arasında Popov, Pavelka ve Koita transferlerini yaptık. Pavelka ve Koita’dan istediğimiz şekilde yararlanamadık. Pavelka’nın oynaması için 3-4 haftası var. Scarione ve Eren’in sakatlıkları oldu. Özellikle defansımızı bir türlü bir araya getiremedik. Beşiktaş maçı, bizim için bir şans. Buradan çıkaracağımız iyi bir sonuç, moral verecek. Milli takım arasını çok iyi şekilde değerlendirdik. Zor bir maç oynayacağız. Bunun farkındayız. Beşiktaş’ın güçlü bir takım olduğunu biliyoruz. Zaten öyle olmasa lider olmaz ama biz de kendimize güveniyoruz. Üç ihtimalli bir maç oynayacağız. İnşallah kazanmak bize nasip olur.” cevabını verdi.

EREN DERDİYOK’UN TRANSFERİ

Golcü futbolcuları Eren Derdiyok’la ilgili de transfer söylentilerinin olduğunu hatırlatan Çalımbay, “Eren ile ilgili bir transfer görüşmesi yok. Eren’in sözleşmesi burada devam ediyor. Sezonu en iyi şekilde bitirmesi gerekiyor çünkü Eren’in hedefi, İsviçre ile Avrupa Şampiyonası’na gitmek. Kalan 8 maçı en iyi şekilde geçirmesi lazım. Bundan önce çok şanssızlıklar yaşadı. Sezon bitince transfer isteyen varsa gelip yönetimimizle görüşür. Yönetim de uygun görürse, o zaman Eren ile ilgili bir şeyler ortaya çıkar. Yazılanlar veya çizilenlerin kulübümüzle veya Eren ile alakası yok.” dedi.

Oyuncunun bu tür haberlerden etkilenip etkilenmeyeceğinin sorulması üzerine de tecrübeli teknik adam, “Oyuncuyu etkiler. Devamlı onunla meşgul ederler. Eren ile röportaj yapmayanlar, şimdi yapmak için uğraşıyor. O yönden rahatsız olur. Eren’in önünde bir hedefi var. İsviçre kadrosuna girmesi gerekiyor. Onun için de bu 8 maçı çok iyi değerlendirmeli. Transfer ondan sonra. Nasıl Donk bizden gittiyse Eren de aynı şekilde gider.” cevabıyla sözlerini tamamladı.

Son güncelleme: 17:53 01.04.2016