SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Farkında mısınız Türkiye Futbol Federasyonu, görevleri bakımından bölünmekte, nasıl mı? Bakınız Fatih Terim başkandan tamamen özerk olarak Türkiye Futbol Direktörü. Kendisine tüm milli takımlar ve maalesef Eğitim Dairesi de bağlı. Fatih Hocam teknik direktör olarak çok başarılı.

Yenilgisiz maçlarla ve iskeletini bence oluşturduğu milli takımıyla, Fransa'ya emin adımlarla yürümekte, yolu ve şansı açık olsun. İkinci bölünme bu sezon sonu olacak. Kulüpler Birliği TBMM'den yasasını geçirecek ve anonim şirketini kurup TFF'ye bay bay diyecek. Fikstür, havuz dağıtımı, vs. yapımı onda olacak. Eee TFF ne yapacak? Valla ne yapıyor ki, genel kuruldan genel kurula gelecek, 45 dakikada yıllık olayları konuşacak, alkışlarla kürsüden inecek! Fatih hocama tavsiyem var. Eğitim Dairesi'ni ayırmak.

Araştırma, Planlama, Eğitim, Denetim (APED) departmanını kuracak, başına bu işte tecrübeli genç akademisyenleri (Uğur Meleke,Volkan Ballı, Ersun Yanal, Yılmaz Vural vb.) kişileri getirecek. Onlar TFF'nin 5 yıllık kalkınma, yürütme plan ve projelerini yapacaklar, lig fikstürlerini- organize edecekler, özetle UZAY ÜSSÜ gibi çalışacaklar. Aksi halde mi? Bu günlerdeki gibi fikstürler yaz boz tahtası olur. Ligler 22 Mayıs'ta bitiyor ama bizim 22 Mayıs'ta İngiltere ile özel milli maçımız var, hadi bakalım ne olacak?

Gelelim Beşiktaş'a… İnşallah 10 Nisan'da açılış, 11 Nisan'da Bursaspor maçıyla maçlara giriş. Hayırlı olsun. Bence bu yıl açılmamalıydı. Allah muhafaza kötü bir sonuç yıllarca hafızalardan silinmez. Gelecek sezon inşallah şampiyon takım olarak sezonu, Barcelona veya B.Münih ile açar yeri göğü inletirdik. Neyse.…

Fikret Orman'a bir tavsiyem de tribünlere konacak eski vefat eden futbolcularımızın adlarında, Sanlı Kaptan gibi yaşayanları da unutmasın derim. Bir de stat adına takılıyorum. Vodafone tamam da Arena ne oluyor? Koy Vodafone Beşiktaş Şeref Stadı adını tarihi stadımızı geri getir, bir vefa örneği göster. Bir önerim de şu: İnönü Stadı'nın açılışından itibaren oynayan ama şimdi alt liglere düşen Vefa, Karagümrük, Beykoz, Yeşildirek, İstanbulspor, Feriköy ve Taksim gibi tarihi takımlar bayraklarıyla, yaşayan eski futbolcularının tanıtımlarıyla açılışta yer alsalar. Başkana son bir soru: Reza Zarrab'a satılan loca ne olacak? Bence Çarşı Grubumuz dikkate alınmalı derim.