SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2013 yılından bu yana Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı’nın formasını giyerek üzerinde taşıdığı liderlik vasfını takım kaptanlığı ile taçlandıran Melih Mahmutoğlu, kariyerinin başlangıcını, babasının ona 10 yaşında hediye ettiği basketbol potasıyla yaptığını söyledi.

Fenerbahçe Dergisi’ne röportaj veren Melih Mahmutoğlu’nun açıklamaları özetle şöyle:

“Takımdaki her oyuncu Zeljko Obradovic ile çalışmaktan dolayı çok mutlu. Bu sezon da Koç, beni kaptan yaparak onore etti. Taraftarı olduğum takımın kaptanı olmak muhteşem bir duygu.

Yoğun maç trafiğinden dolayı takım çok yorgun oluyor ama biz yorgun o dönemlerde bile maç kazanmayı öğrendik. İşte bu da, bizim büyük bir takım olduğumuzu gösteriyor. Sahada kazandıkça, bu takıma da yansıyor. Moralimiz üst seviyede. Önemli olan; bu başarının sezon sonuna kadar devam etmesi.

Ekpe Udoh ve Jan Vesely’nin savunmadaki uyumu sayesinde rakiplerin bir hayli zorluk çektiğini söyleyebilirim. Baktığınız zaman da birçok maçta ribaunt üstünlüğümüz söz konusu. Agresif bir oyun anlayışımız da var ve bu da bizi başarıya taşıyan etkenlerden bir tanesi. Jan Vesely’nin bir an önce sağlığına kavuşmasını umut ediyoruz.

THY Euroleague’de Kızılyıldız ile Fenerbahçe Ülker Sports Arena’da oynadığımız maçın ikinci yarısında taraftarımızın desteğiyle müthiş bir oyun ortaya koyduk. Bizi desteklemeye ve bize inanmaya devam etsinler”