SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gaziosmanpaşa Stadı’nın yerine pazar yeri

Milli futbolcular Saffet Sancaklı, Sedat, Saffet Akbaş, Saffet Akyüz’ün yetiştiği 50 yıllık Gaziosmanpaşa Stadı yıkılıp yerine kat otoparklı pazar yeri yapılacak.

Güncellenme: 09:31, 31/03/2016
Gaziosmanpaşa Stadı’nın yerine pazar yeri

Birçok milli futbolcunun da yetiştiği stat olan 50 yıllık Gaziosmanpaşa Stadı Gaziosmanpaşa Belediyesi ile İBB İmar Komisyonu'nun inisiyatifi doğrultusunda, Alışveriş Merkezi ve katlı otopark yapımı için müteahhit firmaya verilecek.

1965 yılında kurulan ve Balkanlar'dan göç eden spor tutkunu gençlerin, ilçedeki tek spor alanı olarak gösterilen Gaziosmanpaşa Stadı, yıllardır bölgedeki profesyonel ve amatör takımların evi olarak biliniyor.

İlçedeki tek spor alanı, Gaziosmanpaşa Eski Belediye Başkanı Erhan Erol döneminde 2014 yılı Mart Ayı Meclisinde AKP Meclis üyelerinin ‘kabul' CHP Meclis üyelerinin ‘red' oyuna karşın, “Bulunduğu araziye tekrar stat yapılması şartıyla” İBB'ye devredildi. İBB Meclisi, 18.03.2016 tarih ve 2016/562 numaralı dosya üzerinde yaptığı çalışma ile çok katlı otopark ve alışveriş (semt) pazarında karar kıldı. İBB Genel Kurulu'nda CHP üyelerinin verdiği red oylarına karşın AKP üyelerinin onayı, Gaziosmanpaşa Stadı'nın ipini çekti.

CEMAL CANPOLAT: İZİN VERMEYECEĞİZ

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat da “Gaziosmanpaşa ilçe teşkilatımızın duyarlılığı ile gündeme gelen bu konunun üzerine gidiyoruz. İzin vermeyeceğiz” dedi.