SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eboue’ye FIFA’dan 1 yıl men!

İngiltere Premier Lig ekiplerinde Sunderland ile sezon sonuna kadar anlaşan Fildişi Sahilli Futbolcu, eski menajerine olan borcunu ödemediği süre içersinde futbol oynayamayacak.

Güncellenme: 12:58, 31/03/2016
Eboue’ye FIFA’dan 1 yıl men!

FIFA, Sunderland ile anlaşan Emmanuel Eboue’ye ihtar çekti. FIFA, eski menajerine olan borcunu ödememesi durumunda Fildişi Sahilli futbolcuya 1 yıl futboldan men cezası vereceğini açıkladı.

Emmanuel Eboue’nin menajerine olan borcunu ödememesi durumunda futbol müsabakalarında 1 yıl süreyle yer alamayacağı bildirdi.

32 yaşındaki futbolcu FIFA’nın 1 yıl men kararı için CAS’a itiraz başvurusunda bulunsa da Uluslararası Tahkim Mahkemesi FIFA’yı haklı buldu.

Eboue, eski menajeri Sébastien Boisseau isimli şahsa olan borcunu ödemediği sürece FIFA’nın organize ettiği bir futbol aktivitesinde yer alamayacak.

FIFA Disiplin Komitesi’nde 9 Eylül 2014 tarihinde Eboue’ye menajerinin ücretini geciktirdiği için 30 bin İsviçre frangı ceza vermişti.

BİR DARBE DE SUNDERLAND’DEN

Oyuncunun kulübü Sunderland, Eboue’nin sözleşmesini sonlandırmak niyetinde olduğunu bildirdi. Eboue’nin 2 hafta içinde durumla ilgili kulübe savunma vermesi gerektiği açıklandı.

AMKSPOR.com / DIŞ HABERLER

Yayınlanma Tarihi:12:10,