SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş borçları temizledi

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu üyesi ve İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, futbolcularına 2015 Aralık ayına kadar olan tüm alacaklarının hatta primlerinin bile ödendiğini UEFA'ya bildiklerini söyledi.

Güncellenme: 12:37, 31/03/2016
Beşiktaş borçları temizledi

BJK Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri’nde siyah beyazlı ekibin Süper Lig’in 27. haftasında Kasımpaşa ile deplasmanda oynayacağı maçın hazırlıklarını takip eden Beşiktaş İkinci Başkanı Ahmet Nur Çebi, gazetecilere, oyunculara yapılan ödemelerle ilgili açıklamalar yaptı.

Ahmet Nur Çebi, UEFA’ya 2016 – 2017 sezonu için hazır olduklarını, Finansal Fair Play konusunda bir sıkıntıları olmadığını bildirdiklerini belirterek, “UEFA’ya bugün yaklaşık 2 saat önce 2016 – 2017 Sezonu’na hazırız diye bir rapor gönderdik. Raporda 2015 Aralık ayına kadar futbolcularımızın tüm alacaklarını ödediğimizi, hiç bir futbolcunun eski kulübüne bonservis borcumuzun olmadığını, hatta futbolcularımızın hak edişi olan primlerini bile ödediğimizi bir rapor halinde ve belgeleriyle UEFA’ya gönderdik.” dedi.

İkinci Başkan Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş’ın futbolcuları için yaptığı bu ödemenin tutarının da toplam 17 milyon TL. olduğunu sözlerine ekledi.