SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Akyazı bombası Ronaldinho

Bordo-mavili yönetim, Akyazı’yı Ronaldinho’lu kadrosuyla açmanın hayalini kuruyor. Kombine rekoru kırmak isteyen Trabzonspor, Brezilyalı efsaneyle temasa geçti bile.

Güncellenme: 08:42, 31/03/2016
Akyazı bombası Ronaldinho

Trabzonspor için 2016-17 sezonu ayrı bir önemtaşıyor. Kulübün 50. kuruluş yıldönümü olmasının yanında, Akyazı Stadı da açılıyor. Ekonomik olarak UEFA'nın kıskacında olan Trabzonspor, Akyazı Stadı'ndan loca ve kombine satışları başta olmak üzere sponsorluklarla yıllık 50 milyon dolar kazanacak. İşte bu yüzden bordo-mavililer bu stada bir dünya yıldızı getirmeyi kafasına koydu. İlk hedefte ise Brezilyalı futbol efsanesi Ronaldinho var.

Yönetim kurulunda başlayan isim arayışlarında Ronaldinho ön plana çıktı. Şu anda boşta olan Brezilyalı futbolcu, dünyada hâlâ ciddi birmarka ve reklamyüzü. 122 loca ve yaklaşık 3 bin VIP koltuğun yer alacağı 41 bin 500 kişilik Akyazı Stadı'nı Ronaldinho gibi bir dünya yıldızı ile doldurmayı hedefleyen yöneticiler, rekor loca ve kombine satacak. Trabzonspor yönetimi Avrupa'da oynamaya sıcak bakan Ronaldinho için menajerler aracılığıyla girişimlere başladı.

AMK / Gazete