SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fildişi Sahilli yıldız Yaya Toure’nin 6 yıllık Manchester City macerası sezon sonu sona erecek gibi görünüyor.

amkspor.com / DIŞ HABERLER

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City, Kaptan Yaya Toure ile yollarını sezon sonu ayırıyor. Toure’nin Barcelona’dan ayrılmasına neden olan Pep Guardiola’yı takımın başına geçirecek olan İngiliz ekibi, Fildişi Sahilli yıldıza veda ediyor.

 

Manchester City ile olan sözleşmesi 2017 yılında sona erecek olan Yaya Toure’nin menajeri Dimitri Seluk, birçok takımla görüşme halinde olduklarını söyledi. Inter, Juventus, Bayern Münih ve Paris Saint Germain’in kıskacında olan 32 yaşındaki futbolcunun, eski hocası Roberto Mancini’nin takımına daha yakın olduğu söyleniyor. Barcelona’dan ayrıldıktan sonra dünya çapında bir yıldız olmasına katkı sağlayan Mancini ile yeniden çalışmak istediği bilinen Toure’nin, buna rağmen tüm teklifleri değerlendirdikten sonra karar vereceği belirtiliyor.

 

Konu ile ilgili açıklama yapan Yaya Toure’nin menajeri “Manchester City henüz bizimle iletişime geçmedi. Biz de bir yıl daha kontratı bulunan Toure’nin takımda düşünülmediğine karar verdik. Bu nedenle teklifleri değerlendirmeye aldık. Birçok takımla görüşmelerimiz sürüyor” dedi.