SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Riekerink’ten derbi uyarısı

Önlerinde Eskişehirspor ve Çaykur Rizespor maçları bulunduğunu hatırlatan Riekerink, futbolcularından Fenerbahçe derbisini akıllarından çıkarmalarını istedi.

Güncellenme: 08:56, 30/03/2016
Riekerink’ten derbi uyarısı

Alınan istihbarat nedeniyle Galatasaray – Fenerbahçe derbisi 13 Nisan'a ertelenirken, teknik direktör Riekerink oyuncularından bu maçı unutmalarını istiyor. Derbi öncesinde önlerinde Eskişehirspor ve Çaykur Rizespor maçları bulunduğunu hatırlatan Riekerink, takımı nasıl kuracağını düşünüyor.

 

Tesislerde boş zamanlarında futbolcuların derbiyle ilgili konuşmaları Teknik Direktör Jan Olde Riekerink'i sinirlendirdi. Hollandalı teknik adam, “Derbinin önemini biliyorum ancak o maça daha çok zaman var. En önemli karşılaşmamız ilk maçımızdır. Yani maç maç düşünün. Derbiyi unutun” diyerek futbolcularını uyardı.

 

Milli takımdan sakat dönen Sneijder ve Hakan Balta'nın alternatifleri ise bulundu. Emre Çolak ile Sneijder'in açığını kapatmaya çalışacak olan Hollandalı, Hakan Balta'nın yokluğunda ise solda Carole'a görev verecek. tecrübeli çalıştırıcı, antrenmanlar da ikilinin üzerine titriyor.