SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli maç öncesi bomba alarmı

Avrupa’daki terör olayları nedeniyle dün Ernst Happel’de sıkı güvenlik önlemleri alındı. 450 polis, 600 da özel güvenlik görev aldı. Maç öncesi köpekler bomba araması yaptı.

Güncellenme: 08:45, 30/03/2016
Milli maç öncesi bomba alarmı

A Milli Futbol Takımımızın Avusturya ile dün akşam karşılaştığı Ernst Happel Stadı, adeta Türkiye'deki statları andırıyordu. Türk taraftarlar, maça büyük ilgi gösterirken Avusturyalılar ise takımlarına beklenen desteği sağlamadı. Türk seyirciler, kendilerine ayrılan kısmın dışında Avusturyalı taraftarların bulunduğu bölümlerden de bilet alarak, Ay-Yıldızlı milli takımımızı doksan dakika boyunca desteklemeye çalıştı.

 

Avrupa yaşanan terör olayları, Avusturya – Türkiye maçını da etkiledi. Avusturyalı yetkililerin yoğun önlem aldığı mücadelede 450 polis ve yaklaşık 600 özel güvenlik görev yaptı. Maç öncesi stat kapıları açılmadan koltuklar, bomba tehlikesine karşı köpeklerce arandı. Seyirciler ve medya mensupları da detaylı aramadan geçirilirken, üzerlerinde bulunan cep telefonlarının çalışıp çalışmadığına dek bakıldı.

 

AVUSTURYA’DAN DOSTLUK YERMEĞİ

Öte yandan Avusturya Futbol Federasyonu, TFF yöneticilerine bir yemek verdi. Yemeğe Türkiye adına Servet Yardımcı, Mustafa Çağlar ve Kadir Kardaş katıldı. Ev sahipliğini ise Avusturya Federasyon Başkanı Leo Windtner ile yöneticiler yaptı. Viyana Büyükelçimiz Mehmet Hasan Göğüş de hazır bulundu. İki federasyon yetkilileri, birbirlerine hediyeler verdi.

Yayınlanma Tarihi:08:29,