SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Gökhan Gönül’e yasaklı madde şoku!

Beşiktaş maçı öncesi kaburgasındaki kırık nedeniyle ağrı kesici tedavisi gören Gökhan’ın, Köln Doping Araştırma Merkezi’nde açılan A numunesinde yasaklı madde çıktı. Gökhan Gönül Hukuk Kurulu'na sevkedildi. Suçlu bulunması durumunda 2 yıla kadar ceza alması gündemde.

Güncellenme: 15:09, 30/03/2016
Gökhan Gönül’e yasaklı madde şoku!

Fenerbahçe’nin yıldızı Gökhan Gönül’ün A numunesinde yasaklı maddeye rastlandı.

Mesut YILDIRIM / ÖZEL HABER

Şok etkisi yaratacak haberin detayları bir ihmali de gözler önüne serdi. 12 Şubat'taki Kasımpaşa maçında aldığı darbe ile kaburgasında kırık oluşan ve bu şekilde uzun süre devam eden Gökhan Gönül, Beşiktaş maçı öncesi İstanbul'da ağrı kesici iğne tedavisi gördü. Tedavi sonrası derbiye çıkan yıldız isim kura kendisine çıkınca idrar numunesi verdi. Köln Doping Araştırma Merkezi'nde açılan A numunesinde yasaklı madde çıktı. Bu durum Futbol Federasyonu'na da bildirildi.

 

CEZA ALMAMASI DA MÜMKÜN

Takım doktoru Burak Kunduracıoğlu, tedavinin tüm aşamalarından haberdardı. Futbolda Dopingle Mücadele Talimatı'nda kullanılan madde, tedaviden önce Dopingle Mücadele Kurulu'na, maçtan önce de TFF'ye hazırlanacak formla bildirilmesi gereken içerikteydi. Ancak Kunduracıoğlu'nun bu bildirimi, doping kurası Gökhan Gönül’e çıkınca yaptığı iddia edildi. Talimatname gereği Gökhan Gönül’ün iki yıl men cezası alması da, hafifletici sebeplerle ceza çıkmaması da mümkün. Bu arada Fenerbahçe cephesinden ise TFF'ye bildirimin derbiden önce yapıldığı yönünde duyum alındı.

HASAN ŞAŞ 6 AY CEZA ALMIŞTI

Benzer bir durumu daha önce Galatasaraylı Hasan Şaş da yaşamıştı. 1998-99 sezonunda ağır bir grip geçiren Hasan Şaş, kullandığı grip ilacında bulunan uyarıcı nitelikli ‘fenilpropanolamin' maddesi ve bu ilacı bildirimsiz kullandığı gerekçesiyle 6 ay men cezası almıştı.

HUKUK KURULU’NA SEVK EDİLDİ Hürriyet’te yer alan habere göre; Gökhan Gönül Türkiye Futbol Federasyonu Hukuk Kurulu’na sevk edildi. Yapılacak inceleme sonucunda Gökhan Gönül suçlu bulunduğu taktirde 2 yıla kadar ceza alması gündemde.

Yayınlanma Tarihi:07:40,