SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Darüşşafaka Doğuş, Turkish Airlines Euroleague Top 16 turunda oynayacağı 13. maçında yarın akşam saat 21.00'de Sırbistan temsilcisi Kızılyıldız takımıyla deplasmanda karşılaşacak. Darüşşafaka Doğuş, Kızılyıldız karşısında Top 16 turundaki ilk maçını Volkswagen Arena'da 69-66 kazanmıştı.

Darüşşafaka Doğuş Başantrenörü Oktay Mahmuti, Kızılyıldız'a karşı çok zor bir deplasman maçı oynayacaklarını belirterek, “Kızılyıldız evinde seyircisiyle coşan bir takım. Buna izin vermemek için maça iyi başlamak zorundayız. Euroleague'deki son maçlarımızda hep az farkla kaybettik. Bu kez maçın sonundaki basit hataları yapmadan iyi bir sonuçla Belgrad'dan dönmek istiyoruz.” dedi.

Darüşşafaka Doğuş'un genç oyuncusu Metin Türen ise yaptığı açıklamada, Euroleague'de forma giymenin çocukluk hayali olduğunun altını çizerek, “Euroleague'de takım olarak ilk sezonumuzu oynadık. Top 16'ya yükselmek bizim için önemli bir hedefti ve bunu da başardık. Ancak Top 16'nın ilk yarısında 2-3 maçı son dakika içinde kaybedince gruptan çıkma şansımızı azalttık. Yıllarca televizyondan izlediğim Avrupa'nın en iyi liginde oynamak, bu ortamda bulunmak benim için de çok önemli bir tecrübe oldu. Kızılyıldız evinde çok iyi oynayan bir takım. Buna karşın onlara bir sürpriz yapıp maçı kazanmak istiyoruz.” dedi.

Rakamlarla, Darüşşafaka Doğuş için Kızılyıldız karşılaşmasının önemi; Avrupa kupalarında 104. maçını geride bırakan Darüşşafaka Doğuş, bugüne kadar 48 galibiyet 56 yenilgi aldı.

Manuchar Markoishvili 1 top daha çalarsa Euroleague kariyerinde 100 top çalmayaulaşacak.

Marcus Slaughter 4 top daha çalarsa Euroleague kariyerinde 100 top çalmaya ulaşacak. Jamon Gordon Euroleague tarihinin en çok top çalan 10. oyuncusu olarak bu haftaki maça kariyer toplamında 215 top çalma ile başlayacak.

Darüşşafaka Doğuş'un Turkish Airlines Euroleague Top 16’daki kalan iki maçının programı ise şöyle:

7 Nisan 2016 Perşembe

13. Hafta 21.00 Kızılyıldız – Darüşşafaka Doğuş

8 Nisan 2016 Cuma

14. Hafta 20.00 Darüşşafaka Doğuş – Lokomotiv Kuban (Volkswagen Arena)