SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yılmaz Vural’dan Galatasaray itirafı

Yılmaz Vural, 1986-1987 sezonunda Malatyaspor'un başındayken Beşiktaş'ı yenerek Galatasaray'ın şampiyon olmasını sağladıklarını belirtti.

Güncellenme: 18:08, 29/03/2016
Yılmaz Vural’dan Galatasaray itirafı

Fytbol dünyasının renkli ismi teknik direktör Yılmaz Vural, Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu 3’üncü sınıf öğrencilerinin Spor Yönetimi ve Organizasyon dersi kapsamında düzenlenen panele katıldı.

ADÜ Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleşen panelde konuşan Vural, kendisini Türkiye’ye eski Galatasaraylı yönetici Ergun Gürsoy’un getirdiğini belirterek, “Kariyerime 1986-1987 sezonunda Malatyaspor’da başladım. O sezon Beşiktaş’ı yendik, Galatasaray 14 yıl sonra şampiyon oldu. Bu şekilde de Ergun ağabeyime minnet borcumu ödemiş oldum” dedi.

Öğrencilere girişken olmaları yönünde tavsiyelerde bulunan Yılmaz Vural, “Dünyanın en iyi eğitimlerini alabilirsiniz ama sizi iyi yerlere getirecek ilişkileri kuramazsanız, almış olduğunuz eğitimlerle sadece kendinizi tatmin edersiniz. Sözünü ettiğim ilişkileri eğitim hayatınız devam ederken bulmaya çalışın. Dostluklar kurun” ifadesini kullandı. Vural, panelin son bölümünde öğrencilerin sorularını yanıtladı.