SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ümit Özat: “Düşmek ayıp değil”

Takıma gerekli desteğin verilmemesinin büyük şaşkınlığını yaşadığını belirten Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Ümit Özat, Başakşehir maçı öncesinde açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 16:14, 29/03/2016
Ümit Özat: “Düşmek ayıp değil”

Mersin İdmanyurdu teknik direktörü Ümit Özat, qazar günü deplasmanmda oynayacakları Medipol Başakşehir müsabakasının son derece zor bir maç olacağını söyledi.

Antrenmandan önce önlerinde oynayacakları 8 tane final maçı olduğunu hatırlatan Ümit Özat, özellikle Medipol Başakşehir ve Fenerbahçe maçlarının diğerlerine göre daha zor olduğunu dile getirirken şöyle dedi:

“Çünkü biri şampiyonluğa, biri Avrupa Kupalarını kovalayan bir takım. Çalışmalara geç başlamadık. Kimseye 5 gün izin verilmedi. 4 gün izin verdik. Onun dışında Welliton ile Güven cezalı. Gelecek oyuncular var. Yabancı oyuncuların bir an önce aramıza katılmasını bekliyoruz. Onlar da katıldıktan sonra az bir zamanımız kalıyor. En hazır şekilde maça çıkacağımızı düşünüyorum.”

BAŞKAN DESTEK VERECEK

Antrenman öncesinde Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ile görüştüklerini bildiren Ümit Özat, şöyle devam etti:

“Yardım konusunda bundan önce yaptığı gibi yine yapacağının sözünü verdi. Kendisine önce şahsım, sonra da kulübüm adına teşekkür ediyorum. Çok nazik bir davranış içerisinde bizi ağırladı. Kulübün dertlerini dinledi. Alışık olduğumuz davranışlar değil. Başkanımıza teşekkür ediyorum. Yapılabilecek maksimum yardımın yapılacağının sözünü verdi. Cuma’dan önce gereken bütün ödemeleri yapacağız. Ondan sonra yolumuza kaldığımız yerden devam edeceğiz. Bu saatten sonra oyuncuların şunu bilmesi lazım. Hep ifade ediyorum. Olmazsa olmaz onlar. Bu bir gerçek ama. Neticede bu alacaklar sezon sonu federasyondan da alınabilir. Hiç kimse küme düşen bir takımın hocası ve futbolcusu olmak istemez. Ben buraya 5’nci hoca olarak geldim ama oyuncular 2 senedir burdalar. Biz geldiğimizde bu takımın 10 puanı vardı. Şu anda fazlasını toplamış durumdayız. Dolayısıyla onların bugüne kadar gösterdiği mücadele ve özveriyi bundan sonra da göstereceklerine inanıyorum. Bu hafta içi de gereken ödemeyi yaparsak sezon sonurna kadar sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum.”

“BABAMIN DIŞINDA KİMSENİN ELİNİ ÖPMEDİM”

“Ben babamın dışında kimsenin elini öpmedim. El öpmekle ağız aşınmaz. Bu çocuklar için gerekirse onu da yaparım, bundan da gocunmam. Çünkü bu çocuklar mücadele ediyorlar. Mersinlilerin de biraz duyarlı olması lazım. Düşmek ayıp değil, ama düştüğünüzde yaşadıklarınızdan ders alıp çok daha iyi şekilde çıkabilirsiniz. Ders almayarak daha kötü günler yaşayabilirsiniz. Bu onurlu mücadeleyi son haftaya kadar vermek lazım. Bunu yaparsak vicdanen ligde kalırsın. Ligde kalırsan şampiyon gibi olursun. Önümüzdeki 3 maçtan 4-5 puan yakalarsak önümüzün açık olacağına inanıyorum.”

Macit Özcan Spor Kompleksi’ndeki antrenmanda milli takım kampında bulunan kaleci Muammer Yıldırım ile Nakoulma’nın yanı sıra Khalili, Tita, Vederson ve kart cezalısı Welliton yer almadı.

Yayınlanma Tarihi:16:13,