SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Şimdi feda zamanı

HAMİT Altıntop yakın geçmişte demiş ti ki:

“Benim aldığım paranın hesabını ne soruyorsun? Benim rızkımı sen mi belirleyeceksin?”

Sezonda 5-6 maç oynayarak 3 milyon Euro kazanmasının tenkit edilmesine tepkiydi söyledikleri. Çoğunluk haklı buldu Hami t'i. Öyle ya, adam zorla mı mukavele imzalatmıştı dönemin yöneticilerine!

FUTBOL Federasyonu'nun yabancı kontenjanı ile oynaştığı günlerdi ve yerli oyuncuların değeri artmıştı. Yığınla yanlış iş yapan yöneticiler federasyonun kıvraklığına ayak uyduramayıp, panik atak transferlerle kulüplerinin geleceğini karartan transfer hamlelerini de üst üste yaptılar. Bu kaostan da yerli oyuncular kârlı çıktı. Kazançlarının üstüne vergiyi de kulüplere ödettiler. Kısa sürede duvara toslandı. Kulüpler batma noktasında. Başka bir ülke de olsa bu kadar borçla hepsi batar, batırılır. Bizim ülkemizde siyaset bu işe fazlasıyla karıştığından OY GEREĞİ durum idare ediliyor.

YÖNETİCİLERİN kulüplerini yönetemediği bu dönemde geleceği en karanlık olan kulüp Galatasaray. Galatasaray Kaptanı Selçuk İnan' a da iş düşüyor. Biliyoruz son zamanlarda çok haksızlığa uğradın, hak etmediğin tepkileri göğüslemek zorunda kaldın. Şunu bil ki; Burak Yılmaz'la sana olan taraftar tepkisi 3 yıl önce Ünal Aysal tarafından yapılan ücret artışı sonrasında yoğunluk kazandı.

EVET Selçuk, kulüpler batarsa futbolcular zaten yok olur. Kaçınız yurt dışında oynayabilirsiniz? Rızkınız da gözümüz yok, bunu Hamit de iyi bilmeli. Büyük çoğunluğun yarı aç yaşadığı bu ülkede, Hamit gibi yattığı yerde yılda 3 milyon Euro kazananlara itirazımız var. Sen bir önderlik yap; kaptan olarak ücretinde indirime git. Bu kulübün geleceğinde yönetici olarak yer alacak kapasiteye sahip olan Selçuk İnan'ın, kulübünün UEFA kıskacına girdiği bu dönemde, bu adımı atması Galatasaray'da rüzgârı tersine çevirebilir.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek