SÖZCÜ PLUS GİRİŞ
Muratbey Uşak Sportif savunma verdi

Muratbey Uşak Sportif savunma verdi

Muratbey Uşak Sportif, sahasında Pınar Karşıyaka ile oynadığı maçta çıkan olaylar nedeniyle Disiplin Kurulu'na savunma verdi.

Spor Toto Basketbol Ligi takımlarından Muratbeş Uşak Sportif, geçtiğimiz cumartesi günü oynanan Pınar Karşıyaka maçında yaşanan olaylar nedeniyle Basketbol Federasyonu Disiplin Kurulu’na savunmasını yolladı.

Seyircisiz oynama cezası almayacaklarına inandığını söyleyen Genel Menajer Fatihhan Erdoğan, “Hakemler ilk anonsu maç başlamadan yaptırdı. İkinci anons parkeye atkı atıldığı için yapıldı. Üçüncüde olaylardan değil, kural gereği oyun durdu” dedi. Genel Menajer Erdoğan, “Uşak’ta şimdiye kadar hiçbir olay yaşanmadı. Başka salonlarda çok daha büyük tatsızlıklar oluyor. Seyircisiz oynama cezası almamıza sebep olacak bir şey yaşanmadı” diye konuştu.

Uşak’taki maçın 5’inci dakikasında tribünden atılan yabancı bir cismin Pınar Karşıyaka antrenörü Ufuk Sarıca’nın başına isabet etmesi üzerine taraftara yönelik 3’üncü anonsu yaptıran hakemler, takımlarla birlikte soyunma odasına gitmiş, müsabakaya bu nedenle 18 dakika ara verilmişti.