SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Maçın hakemi Bogdanoviç'e teknik faul verince salonda ortam gerildi. Gerginlik devre arasına kadar sürdü. Bu sırada hakem Engin Kennerman, “Bogdan ne yaptı” diye bağıran birini salondan attırmak istedi ancak spor polisi küfür olmadığı için bunun mümkün olmadığını belirtti.

Bunun ardından salondan bir çok kişi Bogdan ne yaptı demeye başladı. İkinci devre için hakemler sahaya çıkarken bu protstolar sürdü ve bir taraftar ile hakem Erşan Kartal arasında küfürleşmeye varan bir olay yaşandı. Hakemin ilk devre kendilerine bakarak söylendiğini belirten Umut Çakıcı isimli taraftar çıkış tünelinin orada hakeme: “Ne söyleyeceksen şimdi söyle” dedi.

KÜFÜR İDDİASIYLA SUÇ DUYURUSU

Bunun üzerine Erşan Kartal'ın taraftara küfür ettiği iddia edildi. Hakemden şikayetçi olduğunu belirten taraftara görevli bir başkomiser maç sonuna kadar beklemesini ve edilen küfüre kendisinin de şahit olduğunu belirtti. Araya giren Fenerbahçe basketbol şube sorumlusu Ozan Balaban'ın da ricasıyla taraftarlar maç sonunu beklemeye karar verdiler. Karşılaşma sonunda Fenerbahçeli taraftar hakem Erşan Kartal'ın kendilerine polislerin önünde küfür ettiğini belirterek suç duyurusunda bulundu. Belki de ilk kez gerçekleşen olayın nasıl sonuçlanacağı ise merak konusu.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:09:03,