SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kayseri’de,’Futbol Evrensel Bir Dildir’ sloganı ile yola çıkılarak Erciyes Üniversitesi, Talas Belediyesi ve Medeniyetin Burçları Derneği ile ortaklaşa düzenlenen 1’inci Kayseri Uluslararası Öğrenciler Futbol Dünya Kupası’nı Burkina Faso kazandı.

21 Şubat’ta Somali-Çad müsabakası ile başlayan Dünya Kupası müsabakalarının final maçında Burkina Faso ile Nijerya karşılaştı. Normal süresi 1-1 biten maçta Burkina Faso Nijerya’yı, penaltılarda 5-3 yenerek 32 ülkenin katıldığı turnuvaya kazandı.Müsabakanın ardından yapılan ödül töreninde, Burkina Faso takımına birincilik kupasını Kayseri Valisi Orhan Düzgün, ikinci olan Nijerya takımına AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, üçüncü olan Tacikistan’a ise Talas Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu madalya ve kupalarını verdi.

Ayrıca turnuvada en centilmen takım seçilen Çad takımına ödülünü Medeniyetin Burçları Derneği Başkanı Ali Dursun, en iyi oyuncu seçilen Afrika Karması oyuncusu Swabran’a Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Murat Eskici ve en iyi kaleci seçilen Liberya oyuncusu Al Haci’ye ise ödülünü Erciyes Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Doğan verdi. 32 takım ve 320 sporcunun katıldığı 1’inci Kayseri Uluslararası Öğrenciler Futbol Dünya Kupası’na katılım sağlayan tüm futbolculara da sertifika verildi.