SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Messi: “Ronaldo rakibim değil”

Barcelona'nın yıldızı Lionel Messi, Real Madrid'in süperstarı Cristiano Ronaldo ile kendisini kıyaslamadığını ve kendi performansına odaklandığını söyledi.

Güncellenme: 12:42, 28/03/2016
Messi: “Ronaldo rakibim değil”

Barcelona’nın yıldızı Lionel Messi, kendisini Cristiano Ronaldo dahil kimse ile kıyaslamadığını söyledi. Sadece kendi performansına ve takımın başarısına odaklandığını ifade eden Arjantinli futbolcu, MBC’ye verdiği röportajda basının karşılaştırmaları sevdiğini dile getirdi.

İşte Messi’nin sözlerinden satırbaşları:

“Basın bu tür kıyaslama haberlerini seviyor. Benim tek istediğim şey takımımın yükselmesine yardımcı olmak. Kendimi Cristiano veya başka biriyle kıyaslamıyorum”

“Sadece kendi performansımı ve maçları düşünüyorum. Real Madrid’in çok iyi oyuncuları var. Maçlarda hep etkileyici başlangıçlar yapıyorlar ve dünyanın en iyi takımlarından biriler. Her zaman zorlu bir rakip oldular ve bunun için İspanya Ligi şampiyonluğunu kazanmak hep zor oldu.”

“Bir çok turnuva var o yüzden her zaman için en iyisini yapmaya çalışıyoruz.”

“Sessiz bir insanım, ailemle birlikte olmayı seviyorum. Evde vakit geçirmeyi dışarıda olmaya tercih ederim. Normal ve gündelik yemekleri severim. Oğlum Thiago’yu futbol oynama zorlamam. Neyi seviyorsa onu yapmayı seçecek.”

AMKSPOR / DIŞ HABERLER