SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray derbi tarihini beğenmedi

Derbinin 13 Nisan'da oynanacak olması Galatasaray cephesini sevindirmedi. Milli takımlarda sakatlanan Wesley Sneijder'in ve Hakan Balta'nın derbiye yetişmesi için sağlık ekibi seferber olacak.

Güncellenme: 11:23, 28/03/2016
Galatasaray derbi tarihini beğenmedi

Ertelenen Galatasaray – Fenerbahçe derbisinin 13 Nisan’da oynanması Galatasaray cephesini sevindirmedi. Milli takımlarının hazırlık maçlarında sakatlanan Hakan Balta ile Wesley Sneijder’in Fenerbahçe derbisine yetişmeleri zor görünüyor.

3 HAFTALIK HANDİKAP

Hakan Balta ile Wesley Sneijder’in sahalara dönüşünün 3 haftalık bir süreyi kapsayacağı belirtiliyor. Sarı-kırmızılılarda sağlık ekibi bu iki oyuncuyu derbiye yetiştirmek için tüm imkanlarını seferber edecek. Özellikle Sneijder’in yokluğu derbide Galatasaray için büyük darbe olacak.

ORTA YOL BULUNDU

Derbi için 6 Nisan tarihini öneren Fenerbahçe’ye karşı Galatasaray 28 Nisan tarihini istedi. Karar mercisi olan TFF iki talep arasında kalınca orta bir tarihte karar kılarak tepkilerin önüne geçmek istedi. Fenerbahçe 10 Nisan’da Konyaspor deplasmanı, Galatasaray ise 9 Nisan’da evinde Çaykur Rizespor maçı oynayacak. Fenerbahçe’nin Konyaspor ile oynayacağı maç tarihinin kaydırılabileceği de aktarıldı.

Yayınlanma Tarihi:11:20,