SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fenerbahçe o tarihe karşı çıktı!

Fenerbahçe, derbiyi bir an önce oynamak istiyor ve 28 Nisan tarihine karşı çıkıyor. Galatasaray ise Sneijder ve Hakan Balta gibi sakat oyuncularının iyileşmesi için bu maçı erken oynama taraftarı değil.

Güncellenme: 08:18, 28/03/2016
Fenerbahçe o tarihe karşı çıktı!

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in ertelenen derbi için “28 Nisan olmazsa olmazımız” çıkışının ardından Fenerbahçe cephesi bu tarihi kabul etmedi. Sarı lacivertliler, Futbol Federasyonu'nda bugün gerçekleşecek zirvede derbiyi 6 ya da 13 Nisan'da oynamak istediklerini tekrarlayacak. F.Bahçe'yi temsilen kulüp genel sekreteri Mahmut Uslu, TFF'ye ertelenen derbiyi bir an önce oynamak istediklerinin altını çizecek.

28 NİSAN’A HAYIR

Uslu görüşmede ilk tercih olarak 6 Nisan'ı isteyecek. Ancak uzlaşma sağlanamazsa ikinci tercih 13 Nisan'ı masaya koyacak. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in derbi tarihine konusundaki sözlerine ilişkin kamuoyunun kendi yorumunu yapması gerektiğini belirten sarı lacivertliler, bu konuşmaya yanıt vermemeye karar verdiler.

Bugün TFF'de yapılacak toplantıda sert tartışmalar yaşanabileceği belirtiliyor.

Ünlü spor yorumcuları Hakan Ünsal ve Uğur Meleke de derbi tarihi çıkmazı yaşayan iki takım hakkında değerlendirmelerde bulundu.

GALATASARAY TELAŞTA

Sarı kırmızılı kulüp de özellikle 28 Nisan tarihi üzerinde duruyor. Galatasaray'ın önemli isimlerinden Hakan Balta, erteleme maçının 6 veya 13 Nisan'da oynanmasına karar verilirse, bu önemli buluşmada forma giyemeyecek. hakan'ın, 28 Nisan'daki maça yetişme ihtimalinin olduğu belirtiliyor. Hollanda'nın Fransa ile oynadığı hazırlık maçında sakatlanan Wesley Sneijder'in durumunun netlik kazanmaması da Galatasaray'ın ertelenen derbinin nisan sonunda oynanması isteğinde önemli rol oynuyor.

Amsterdam'da ilk kontrolleri yapılan Sneijder'in sakatlığıyla ilgili sonuçlar hafta başında Galatasaray doktorları tarafından değerlendirilecek, Hollandalı yıldızın ne kadar süre sahalardan uzak kalacağı da netleşecek.

Sakatlığı bulunan sarı kırmızılı futbolculardan sabri Sarıoğlu'nun iyileşme sürecinde olduğu ve çarşamba gününden itibaren takımla çalışmalara başlaması planlandığı belirtiliyor. sakatlığı bulunan Sinan Gümüş'ün ise Nisan ayının ortasında itibaren takıma katılabileceği ifade edildi.