SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Emmanuel Adebayor geliyor

Sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan Emmanuel Adebayor, Galatasaray'ın teklifine sıcak baktı. Yönetim, menajeri vasıtasıyla Togolu golcüye yıllık 2 milyon Euro teklif etti.

Güncellenme: 09:35, 28/03/2016
Emmanuel Adebayor geliyor

Galatasaray, Crystal Palace'ın Togolu golcüsü Emmanuel Adebayor ile büyük ölçüde anlaştı.

Ulaş SOYTÜRK / ÖZEL HABER

Galatasaray bir yandan yeni sezonda yeni teknik direktörünü bulmak için çalışmalarını sürdürürken bir yandan da yıldız oyuncuları kadrosuna katmayı hedefliyor. Roma'nın golcüsü Edin Dzeko ile temas halinde olan sarı-kırmızılıların listesindeki diğer isim ise Crystal Palace'ta forma giyen ve kulübünde mutlu olmayan Emmanuel Adebayor.

OPSİYONLU TEKLİF

Yönetim Tottenham'la yollarını ayırdıktan sonra ara transferde 6 aylığına Crystal Palace'la sözleşme imzalayan Togolu oyuncunun menajeriyle görüştü. Galatasaray, Adebayor'a 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 2 yıllık sözleşme teklif etti. Yıllık ücret olarak ise 2 milyon Euro vermeyi planlayan sarı-kırmızılı yönetim yıldız oyuncudan “Gelirim” cevabını aldı.

DETAYLAR KONUŞULACAK

Galatasaray yönetimi önümüzdeki günlerde Emmanuel Adebayor’un menajeriyle tekrar bir araya gelecek ve sözleşmedeki detaylar konuşulacak. Sarı-kırmızılı yönetim özellikle maç başı ücretlerini minimum seviyeye düşürmek için çalışmalar yapmaya başlamıştı. Son görüşmede bu durumdan söz edilecek ve vergi avantajı nedeniyle Türkiye'de daha fazla kazanacak Togolu yıldızın maaş konusunu problem yapmayacağı belirtiliyor.

Yayınlanma Tarihi:07:38,