SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Denizlispor’da para konuşmak yasak

Ekonomik olarak zor bir dönem geçiren Denizlispor'da Kayseri Erciyesspor maçı öncesi para sıkıntısı hakkında konuşmak yasaklandı.

Güncellenme: 15:37, 28/03/2016
Denizlispor’da para konuşmak yasak

PTT 1. Ligi’nde kümede kalma mücadelesi veren Denizlispor’da en yakın rakiplerden Kayseri Erciyesspor’la deplasmanda oynanacak maçtan önce para sorununun konuşulması yasaklandı.

25 puanla 15’inci sıradaki Kayseri Erciyesspor’u yendiği takdirde aylar sonra düşme hattından çıkma fırsatı yakalayacak olan 24 puanla 17’nci sıradaki Denizlispor’da sezon başından bu yana maç başı hakedişleri ödenmeyen futbolcuların 2 milyon TL’nin üzerinde alacağı bulunuyor. Para düşünecek hallerinin olmadığını söyleyen teknik sorumlu Koray Palaz, şunları söyledi:

“Futbolculara düzenli ödeme yapılması motivasyon konusunda yardımcı olur ama bizim koşullarımız bu. Yapacak bir şey yok. Ligde kalalım, önünde sonunda herkes parasını alır. Önceliğimiz Kayseri Erciyesspor maçını kazanmak. Biz yeter ki galip gelelim, yönetim üstüne düşen görevi yapar.”

Takım kaptanları Mustafa Keçeli ile Veli ve Recep’in de futbolcularla sık sık toplantı yapıp, “Kimse para sorununu gündeme getirmesin. Herkes kendini maçlara versin. Bu takımı düşürmeyeceğiz” dediği öğrenildi.

RECEP DESTEK BEKLİYOR

Bu arada Recep Niyaz, kalan haftalarda taraftar desteği beklediklerini söyledi. Henüz 15 yaşındayken transfer olduğu Fenerbahçe’den sezon başında yuvaya dönerek 7 gol atan 21 yaşındaki Recep Niyaz, “Teknik heyet ve futbolcular olarak takımımızı düşürmemek için biz kenetlendik. Denizli halkının da desteğine ihtiyacımız var” dedi.