SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da gözler bir yandan sakatlıkları bulunan futbolculara, diğer yandan da Türkiye Futbol Federasyonu’nun güvenlik nedeniyle ertelenen Galatasaray – Fenerbahçe derbisinin oynanacağı tarihe çevrildi.

Sarı kırmızılı kulübün Başkanı Dursun Özbek, pazartesi günü Türkiye Futbol Federasyonu yetkilileriyle görüşecek ve erteleme maçının oynanacağı tarihin netleşmesi bekleniyor. Erteleme maçı için Türkiye Futbol Federasyonu, 6 , 13 ve 28 Nisan tarihlerini ön görüyor. Sarı kırmızılı kulüp de özellikle 28 Nisan tarihi üzerinde duruyor.

Galatasaray’ın önemli isimlerinden Hakan Balta, erteleme maçının 6 veya 13 Nisan’da oynanmasına karar verilirse, bu önemli buluşmada forma giyemeyecek. hakan’ın, 28 Nisan’daki maça yetişme ihtimalinin olduğu belirtiliyor. Hollanda’nın Fransa ile oynadığı hazırlık maçında sakatlanan Wesley Sneijder’in durumunun netlik kazanmaması da Galatasaray’ın ertelenen derbinin nisan sonunda oynanması isteğinde önemli rol oynuyor.

Amsterdam’da ilk kontrolleri yapılan Sneijder’in sakatlığıyla ilgili sonuçlar hafta başında Galatasaray doktorları tarafından değerlendirilecek, Hollandalı yıldızın ne kadar süre sahalardan uzak kalacağı da netleşecek.

Sakatlığı bulunan sarı kırmızılı futbolculardan sabri Sarıoğlu’nun iyileşme sürecinde olduğu ve çarşamba gününden itibaren takımla çalışmalara başlaması planlandığı belirtiliyor. sakatlığı bulunan Sinan Gümüş’ün ise Nisan ayının ortasında itibaren takıma katılabileceği ifade edildi.

Galatasaray’da teknik direktör Jan Olde Riekerink’in bir gün izin verdiği futbolcular hafta başından itibaren çalışmalara başlarken, spor toto süper lig’in 27. haftasında eskişehirspor ile oynanacak karşılaşmada, Hakan sakat, olcan cezalı olduğu için sol bekte carole görev yapacak.