SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Salonda F.Bahçe'nin Avrupai fırtınası, bu baharda da hız kesmiyor! Basketbol ve voleybolda kızları bu sene ‘Final Four' dublesi yapan sarı lacivertliler, geçen yıla göre çok daha ekonomik kadrolara sahip olsa da başarı kıstasını yine en tepede tuttu. Salon sporlarında ekol olma yolunda ilerleyen F.Bahçe, başarı alışkanlığını bu sene de sürdürdü….

FİNAL FOUR'UN KRALİÇELERİ

F.BAHÇE, kadın basketbolundaki 14 milyonluk bütçeyi bu sene 7 milyon TL'ye kadar çekse de; geleneği bozmayarak üst üste 5. Final Four'unu gördü. 15-17 Nisan'da Ülker Arena'daki 4'lü finalde Kraliçeler, seyirci desteğiyle kupaya uzanmanın hesaplarını yapıyor. Obradovic yönetimindeki erkek basketbolunda geçen yıl tarihinin ilk Final Four'unu oynayan F.Bahçe, bu sezon da Euroleague'de son 8'i garantileyen ilk takım olurken, Türkiye Kupası'nı da kazandı. Sezon başı sponsoru Ülker'le yollarını ayıran sarı lacivertliler, rotasyonu geçen yıla göre biraz dar olsa da birbirinden önemli yıldızlarıyla Avrupa ve Türkiye'de emin adımlarla ilerliyor.

MELEKLER'İN BİLEĞİ BÜKÜLMÜYOR

VOLEYBOLDA ise Sarı Melekler, geçen yıla oranla daha mütevazı kadrosuna rağmen namağlup şekilde İtalya'da düzenlenecek Şampiyonlar Ligi Final Four'una yükseldi. 4'lü finalde eşleştiği Vakıfbank ve geçen yılın Avrupa Şampiyonu Eczacıbaşı Vitra'ya oranla daha mütevazı bütçeye kurulan F.Bahçe Grundig, Türkiye Ligi'ni de lider tamamladı. Geçen yılın şampiyonu F.Bahçe'nin bu sezonki 12 milyon TL'lik bütçesinin yarısını Grundig karşılıyor. Bu yıl en büyük ‘daralma'nın yaşandığı erkek voleybol takımı da, geçen yılki 9 milyon TL'lik bütçesi 1.8 milyona düşmesine rağmen, topladığı 40 puanla lig ikincisi olarak play off'ları 20. haftada garantiledi.

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:14:17,