SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vefa Altınordu’da yaşıyor

izmir Kulübü Altınordu, Futbol Meslek Okulu’nun basın odasına merhum gazeteci Aydın Sevgel’in adını verdi. Törene TSYD yöneticileri de katıldı.

Güncellenme: 09:19, 26/03/2016
Vefa Altınordu’da yaşıyor

Altınordu, kırmızı-lacivertli renklere sevdasıyla bilinen merhum gazeteci Aydın Sevgel'in adını Torbalı'da yer alan Altınordu Futbol Meslek Okulu'ndaki (AFMO) basın odasına verdi. Kulüp Başkanı Seyit Mehmet Özkan, Aydın Sevgel Basın Odası'nın açılışını Türkiye Spor Yazarları Derneği Genel Başkanı Oğuz Tongsir ve TSYD Yönetim Kurulu üyeleri birlikte yaptı. Özkan, açılış kurdelesini ise TSYD Asbaşkanı Bahri Okumuş ve Yönetim Kurulu üyesi Yılmaz Coşkun ile birlikte kesti.

GENÇLERE ÖRNEK

Altınordu'nun örnek bir kulüp olduğunu belirten TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir, “Altınordu, hayatın tam merkezinde olan bir kulüp. AFMO'daki sahalara Gündüz Tekin Onay, Serpil Hamdi Tüzün ve Doğan Emültay'ın isimlerinin verilmesi, duayenimiz Aydın Sevgel'in adının burada yaşamaya devam etmesi güzel şeyler. Tüm bunlar, vefa gibi değerli bir erdemi gençlere öğretmek için çok önemli adımlar. Sayın Özkan'a teşekkür ederiz” dedi.

ALTYAPIDA ÖRNEK KULÜP

İzmir’in efsanevi takımı Altınordu, yetiştirdiği genç oyuncular açısından Türkiye'de en önde yer alan kulüplerden biri. Son olarak milli takıma Çağlar Söyüncü'yü kazandıran Altınordu, 21 yaş ortalama ile iki yılda iki lig birden yükseldi. Şu anda PTT 1. Ligi'nde yedinci sırada bulunan lacivert-kırmızılılar, Salih Uçan'ın transferinden gelen parayı altyapıda kullandı. Takımda birçok yetenek, performanslarıyla Spor Toto Süper Lig ekiplerinin transfer listesinde yer alıyor