SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Riekerink’e şans doğdu!

Galatasaray yönetimi, Florya'daki idaresini beğendiği Hollandalı Jan Olde Riekerink ile başarılı sonuçlar alınması durumunda uzun soluklu çalışmayı planlıyor.

Güncellenme: 11:28, 26/03/2016
Riekerink’e şans doğdu!

Jan Olde Riekerink, daha iyi futbol sözü verirken, yönetim de onunla gelecek yıl da çalışmayı bir alternatif olarak düşünür oldu. Galatasaray takımı hakkında yönetime gerçekçi bir tablo çizen Riekerink, “Elimde sihirli değnek yok. Harikalar yaratamam. Şu anda büyük vaatlerde bulunamam. Ancak kalan 2.5 aylık sürede takımın futbol seviyesini bir üst kademeye çıkarabilirim. Bunu çok net şekilde anladım ve gördüm. Galatasaray'ın daha iyi oynayacağına söz verebilirim” dedi.

FLORYA'DAN İYİ SİNYALLER

Riekerink'in kısa sürede yaptıkları ise yönetimi mutlu etti. Hollandalı'nın antrenman teknikleri ve oyuncuları ile iletişimini gözlemleyen yöneticiler, önemli bir ihtimali de gündeme aldı. Buna göre Riekerink'in ligde kalan 9 maç ile Türkiye Kupası'nda sarı kırmızılı takımın başında alacağı sonuçlar ve ortaya konan futbol yönetimi memnun ederse Hollandalı teknik adam, görevini önümüzdeki sezon da sürdürebilir.

Hürriyet