SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mustafa Denizli: “Görevi bıraktım, çünkü…”

“Bana hiçbir yönetici git demedi, ben bıraktım. Fatih İşbecer, Finansal fair playde işler karıştı, transfer yapamayız deyince ipleri kopardım”

Güncellenme: 12:33, 26/03/2016
Mustafa Denizli: “Görevi bıraktım, çünkü…”

Mustafa Denizli, G.Saray'dan ayrılışı sonrası yapılan spekülasyonlardan rahatsız. Bazı çevrelerce “Hamza Hamzaoğlu'nun durumuna düştü” denilmesi ise tecrübeli teknik adamı kızdırdı. Denizli, yakın dostlarıyla yaptığı söyleşide “Bir kere herkesin şunu bilmesi lazım ben kovulmadım bıraktım. Çünkü istediğim transferler yapılmadı. Bu da benim tarzıma uymayan bir şeydi. Çünkü o göreve gelirken hedeflerim vardı.

Bardağı taşıran damla

Bana, Fatih İşbecer'in “Hocam finansal fair playde işler karıştı çok zora girdik, transfer yapamayacağız demesi bardağı taşıran damla oldu. O sözlerden sonra ipleri kopardım.

Bu kadar da kalmazdım…

Bir kere benim ne Ryan Donk ve ne de Martin Linnes'le bir işim olmadı. Aslına bakarsanız ben bu kadar da kalmazdım ama düzeleceği umuduyla kaldım. Dediğim gibi istediklerimin yapılamayacağını öğrenince de ayrıldım.”

REKORA GİDİYOR

CİM-BOM'UN Uruguaylı file bekçisi Fernando Muslera 2018 Dünya Kupası Güney Amerika elemeleri kapsamında çıkacağı maçlarla ülkesinde en çok milli olan kaleci unvanını da kazanacak. Uruguay milli takım formasını 78 kez giyen efsane kaleci Rodolfo Rodriguez'ı 77 milli maçla takip eden Muslera Brezilya ve Peru maçlarıyla bu rakamı 79'a çıkarıp rekorun sahibi olacak. Tek rakibi ise olası bir sakatlık!

Bunu hak ediyor

Rodriguez ise bu konuyla ilgili “Muslera çok iyi bir kaleci ve rekorlar da kırılmak içindir. O bunu hak ediyor ve ilk tebrik eden de ben olacağım” dedi.

Yeni Yüzyıl