SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray, Süper Lig’in 27’nci haftasında Eskişehirspor ile deplasmanda oynayacağı maçın hazırlıklarına bu sabah gerçekleştirdiği antrenmanla devam etti.

Teknik direktör Jan Olde Riekerink yönetiminde Florya Metin Oktay Tesisleri’nde yapılan antrenman, topla ısınma hareketleriyle başladı. Antrenmanın daha sonraki bölümünde pas ve şut çalışması gerçekleştirildi. Sarı-kırmızılı takım, ardından pozisyon ve topa sahip olma üzerinde durulan bir çalışma yaptı. Antrenmanın ana bölümünde ise fartlek koşu çalışmasının ardından dar alanda dörde dört çift kale maç gerçekleştirdi. Sinan Gümüş ve Sabri Sarıoğlu, tedavilerinin ardından fizyoterapistler eşliğinde salonda çalıştı. Türkiye Milli Takımı’nın İsveç ile oynadığı maçta ayak bileğinde distorsiyon oluşan ve dış yan bağ zedelenmesi nedeniyle milli takım kadrosundan çıkarılan Hakan Balta’nın tedavisine başlandı.

Hollanda Milli Takımı’nın Fransa ile oynadığı dostluk maçında oyuna devam edemeyen Wesley Sneijder’ın ilk tetkikleri bugün Hollanda’nın Amsterdam kentinde yapılacak. Galatasaray, Eskişehirspor karşılaşmasının hazırlıklarını Pazartesi günü saat 11.00’de Florya Metin Oktay Tesisleri’nde gerçekleştireceği antrenmanla sürdürecek.