SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray büyük oynuyor!

Galatasaray'ın sportif direktörlük pozisyonuna dünyaca ünlü bir ismi getirmeyi planlayan Dursun Özbek'in Barcelona'dan gönderilen Andoni Zubizarreta'yı düşündüğü belirtildi.

Güncellenme: 11:03, 26/03/2016
Galatasaray büyük oynuyor!

Galatasaray yönetimi sportif direktör hamlesi yapma kararı aldı. Bunun en önemli nedenlerinden birisi görüşülen “ünlü” teknik direktörlerin yüksek tazminatlar ve büyük transfer bütçeleri istemeleri…

Takımın başına getirilecek olan sportif direktörden öncelikli olarak tanınmış ve ihtiraslı bir teknik adam bulunması istenecek. Ayrıca sportif direktörün bağlantıları da kullanılarak özellikle bonservisi biten ve kiralık olarak takıma katılabilecek oyuncular için çalışma yapılacak.

İşte sportif direktör adayları

Galatasaray’ın sportif direktörlük konusunda düşündüğü hatta görüş alışverişinde bulunduğu birkaç isim olduğu da ortaya çıktı. Bunların başında yıllarca Barcelona’da çalışan Andoni Zubizarreta geliyor.

Ayrıca son olarak Stuttgart’ta görev alan Fredi Bobic, Inter’den ayrılan Giuliano Terraneo’nun şefi Marco Branca, yine bir dönem Bayern’de bu görevi yapan Christian Nerlinger ile yine Real Madrid’de benzer bir görev üstlenen Pedja Mijatovic isimleriyle de temaslar devam ediyor. Ancak Başkan Dursun Özbek özellikle Barça ile yakınlığı ve İspanyol futbolundaki yeri nedeniyle Zubizarreta’ya sıcak bakıyor.