SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Beşiktaş’ta geri sayım başladı. Uzun uğraşlar sonucunda 11 Nisan'da kapılarını açacak olan Vodafone Arena, adeta para basıyor. Yapımı siyah-beyazlı kulübe 400 milyon TL'ye mal olan stat, Fikret Orman yönetiminin yaptığı sponsorluk anlaşmaları sonucu harcanan rakamları fazlasıyla aşmayı başardı ve artıya bile geçti.

LOCALAR HARİÇ…

Stadın isim hakkı için anlaşılan Vodafone'dan 15 yıllığına 111 milyon dolar alınacak. Denizbank'la 4.5 milyon dolardan 5 yıllık, yine aynı süre için Spor Toto ile de 50 milyon TL'ye anlaşmaya varıldı. Bu anlaşmalardan 400 milyon TL'nin üzerinde bir geliri kasasına koyacak olan siyah-beyazlılar, kombine ve localardan da 50 milyon TL alacak.

YÖNETİM TEŞEKKÜR ETTİ

Vodafone Arena'nın önümüzdeki sezon için satışa çıkartılan kombineleri dün tükendi. 42 bin kişi kapasiteli Vodafone Arena için sunulan 30 bin kombinenin hepsi biterken, siyah-beyazlılar da resmi sitesinden yaptığı açıklamada taraftarlarına teşekkür etti. 2016-17 yılı full çekerken, Bursaspor, Kayserispor ve Osmanlıspor karşılaşmaları için ise önceliğin kombine sahibi taraftarlar olduğu belirtildi.