SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İzmir Şube Başkanı Bahri Okumuş, yaptığı açıklamada teknik direktörleri Önder Özen’e komplo kurulduğunu iddia eden Göztepe Başkan Vekili Talat Papatya’ya tepki gösterdi.

 

Bahri Okumuş, açıklamasında Burak Hakerler’in yaptığı haberle ilgili özür beklenirken Talat Papatya’nın mağduru suçlu gösterme çabası içine girdiğini iddia ederken şu görüşleri savundu:

“Göztepe’nin ne denli büyük ve güçlü bir camia olduğunu İzmirli spor gazetecileri çok iyi bilmektedir. Aynı şekilde İzmir’in genç spor muhabirleri de sahipsiz değildir. Bunu da kulüpleri yönetme makamında olanların bilmesi gerekir. Sayın Papatya, öncelikle gazetecilerin, ağzından çıkan sözleri haber olacak kişilerin seslerini bir kokteylde kayda almalarına etik dışı gizli kayıt denilmez. İkincisi hiçbir sohbete ‘Sen gel bakayım buraya’ diye başlanmaz. Üçüncüsü, bir muhabirin kaos odaklı çalışma prensibi olduğunu söylüyorsanız, bu iddianızı ete kemiğe büründürmek zorundasınız. İnsanları böyle hedef gösteremezsiniz. Özetle, teknik direktörünüzün skandal ifadelerini örtbas etmek için, genç bir muhabiri hiçbir dayanağı olmayan suçlamalarla aslanların önüne atan açıklamanız büyük talihsizlik olmuştur. Sizden ricam, bu tehlikeli tutumu terk etmeniz, son iki yıldır dile getirdiğimiz, çağdaş ve kurumsal yapıyla yönetilen Göztepe imajına uygun yaklaşım sergilemenizdir.”