SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TSYD’den Önder Özen’e kınama

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD), bir belgeselin gala gecesinde Göztepe Teknik Direktörü Önder Özen’in basın mensuplarına karşı kullandığı sözleri kınadı.

Güncellenme: 11:48, 25/03/2016
TSYD’den Önder Özen’e kınama

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD), Göztepe teknik direktörü Önder Özen’i sert bir dille kınarken özür dilemeye çağırdı.

Açıklama şöyle:

“Göztepe kulübünce düzenlenen ve medyanın da davet edildiği bir etkinlikte spor muhabiri ve derneğimizin üyesi Burak Hakerler’e Göztepe teknik direktörü Önder Özen tarafından yöneltilen hakaret ve tehditler, kamuoyuna bu konuda bir açıklama yapılmasını zorunlu kılmıştır. Öncelikle arkadaşımızın bu etkinliğin bir davetlisi yani Göztepe kulübünün misafiri olduğuna, ayrıca görevini yapmak maksadıyla burada bulunduğuna dikkat çekmek istiyoruz. “Beyefendi” imajı ile tanınan tecrübeli bir teknik direktör ve futbol adamının genç bir muhabirle “Sen gel bakayım buraya” diye konuşmaya başlamasını, ardından “Yoksa paramparça olursun” diye biten alenen tehdit içerikli ifadelere başvurmasını kabul edilemez buluyor, kınıyoruz. Her meslek grubu gibi gazeteciler de eleştirilebilir. Ancak hakaret ve tehdit edilemez. Önder Özen’i arkadaşımızdan özür dilemeye çağırıyoruz. Spor yazarlarının, spor gazetecilerin bu tür saldırılara uğramasına derneğimizin asla sessiz kalmayacağını, kamuoyuna duyururuz.”

Yayınlanma Tarihi:11:13,