SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Lig'in 27. haftasında Karşıyaka ile deplasmanda karşılaşacak Adanaspor'da bu maçın hazırları devam ediyor.

Teknik Direktör Engin İpekoğlu nezaretinden Osman Yereşen Tesisleri’nde çalışmalarını sürdüren turuncu beyazlılar, günü tek antrenmanla tamamladı.

 

Antrenman öncesi Engin İpekoğlu futbolcularıyla toplantı yaparak, oynanacak mücadele hakkında bilgi verdi. Daha sonra ısınma hareketleriyle başlayan antrenman kondisyon çalışmasıyla devam etti. Ardından üç gruba ayrılan futbolcular 5'e 2 top kapma ve pas çalışması yaptı. Antrenmanın diğer yarısında dar alanda çift kale oynayan Adanaspor, yaklaşık 1 saat 15 dakika süren antrenmanı kültür fizik hareketleriyle tamamladı.

Antrenmana sakatlığı devam eden Ergin Keleş'in yanı sıra milli takım kampında sakatlanan Sabit Hakan Yılmaz ve Ümit Milli takım kampında bulunan Emre Uğur Uruç katılmadı. Öte yandan Adanaspor'un gerçekleştirdiği antrenmanı yönetim kurulu üyeleri de yakından takip etti.

Antrenmanın ardından Karşıyaka karşılaşması için açıklamada bulunan Adanaspor Teknik Direktörü Engin İpekoğlu, her maçın zor olduğunu hatırlatarak Karşıyaka karşısında üç puan almak istediklerini söyledi.

İpekoğlu, “Karşıyaka takımı son sırada bulunabilir. Bu aslında karşılaşmanın daha da zor geçeceğini gösterir. Kaliteli bir ekip ve kendilerine çıkış arıyorlar. Bizi yenip son haftalara kadar düşmeme mücadelesini sürdürme niyetindeler. Ancak biz de hazırlıklarımıza başladık. Her zamanki disiplin içerisinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Maç saatine kadar iyi hazırlanıp Karşıyaka karşısında üç puana uzanan taraf olmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Karşıyaka maçının hazırlıklarına devam eden Adanaspor'da idman sonrasında Osman Yereşen Tesisleri’ne gelen İzmir Adanalılar Derneği Başkanı Arif Kayakşu, Teknik Direktör Engin İpekoğlu ve futbolculara tatlı ikram etti. Zorlu maç öncesi takıma destek olan Kayakşu, Teknik Direktör Engin İpekoğlu'yla da hatıra fotoğrafı çektirdi.