SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hamzaoğlu milli aradan memnun

Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, ligde oynayacakları Sivasspor maçına en iyi şekilde hazırlanacaklarını söyledi. Hamzaoğlu milli aranın kendileri için iyi olduğunu da belirtti.

Güncellenme: 19:09, 25/03/2016
Hamzaoğlu milli aradan memnun

Bursaspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Süper Lig’in 27. haftasında 3 Nisan Pazar günü oynayacakları Sivasspor maçı öncesi Özlüce Tesisleri’nde saha kenarında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Lige verilen milli maç arasının, sakatlık sorunu yaşayan birçok oyuncusunun iyileşmesi açısından avantaj olduğunu belirtti.

Hamzaoğlu, milli takımlara giden oyuncuları nedeniyle altyapıdan aldıkyları oyuncularla çalışmaları sürdürdüklerini belirtti. Takım olarak iyi durumda olduklarına dikkat çeken Hamza Hamzaoğlu, “Şu anda iyi durumdayız. Son Kasımpaşa maçındaki performansımız da oldukça iyiydi. Önümüzdeki Sivasspor maçı için de bize umut verdi” dedi.

SAKATLAR İYİLEŞİYOR

Takım içerisindeki ufak tefek sakatlıkların tedavileri için aranın çok iyi geldiğine dikkat çeken Hamzaoğlu, “Şimdi milli takımlarda olan oyuncularımız var. Ufak tefek sakatlıkları olanların dışında alt yapıdan aramıza kattığımız arkadaşlarımızla antrenmanlarımızı sürdürüyoruz. Gayet iyi gidiyor çalışmalar. Sivasspor maçına en iyi şekilde hazırlanacağız. Deniz’in ufak sakatlığı vardı. Batalla’nın ayağında ağrı var. Sercan biraz, bu arayı iyi değerlendiriyoruz. Yani ufak tefek sakatlığı olanları tedavilerini iyi yapıp aramıza tam olarak iyileşmiş şekilde katılmalarını sağlayacağız” derken açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Hafta başında Okan ile Erdem ameliyat oldular. İnşallah onlar da en kısa zamanda aramıza katılırlar Kaptan Serdar Aziz A Milli takım ile Avusturya’ya gitmeyecek. Burada tedavisine devam edeceğiz. Sivasspor maçına inşallah yetişir. Şimdilik bir hazırlık maçı yapmayı düşünmüyoruz. Yaparsak da pilot takımımız Yeşil Bursa ya da U21 takımımızla yaparız. Ama şimdilik öyle planlamamız yok.”